Własne mieszkanie – jak kupić mądrze?

Zakup mieszkania jest jedną z poważniejszych decyzji jakie podejmujemy w swoim życiu. Sprecyzowanie wymagań, przegląd ofert, wybór najkorzystniejszej – to wszystko jest niezwykle czasochłonne. Warto jednak poświęcić czas i dołożyć wszelkich starań, aby decyzja była przemyślana i nie pozostawiała żadnych wątpliwości.

Deweloperzy toczą stała walkę o klienta. Nowe osiedla, promocyjne ceny, ogromne kampanie marketingowe to tylko część działań jakie podejmują, aby zachęcić do wybrania właśnie ich oferty.

Sprawdź swoje możliwości i poznaj wymagania

Pieniądze – od tego się zaczyna. Decyzja o zakupie własnego mieszkania, czy to od dewelopera czy na rynku wtórnym, powinna być dokładnie przeanalizowana pod kątem możliwości finansowych. Najczęściej korzystamy z oferty banków oferujących kredyty mieszkaniowe. Sam kredyt to jedno, możliwość jego spłaty to drugie – sam najlepiej wiesz, czy praca którą obecnie wykonujesz jest na tyle przyszłościowa by zapewnić Tobie i Twojej rodzinie spokojną sytuację materialną na okres jego spłaty.

Decydując się na zakup używanego mieszkania pamiętaj by wziąć pod uwagę fakt, że może wymagać remontu. To kolejne pieniądze, nie tylko na materiały, a również na fachowców. Czasem zakup nowego mieszkania, „pod klucz”, wyjdzie taniej, niż dostępne na rynku wtórnym wymagające sporych nakładów finansowych na remont. Opcję taką oferuje wielu deweloperów, np. grupa http://apm-development.com.pl/

Przy wyborze mieszkania kieruj się wieloma czynnikami – pamiętaj, że lokalizacja z dala od miejsca pracy, sklepów czy szkoły to dodatkowe koszty. Równie ważna jest okolica, sąsiedzi, odległość od ośrodków kultury czy służby zdrowia – o tym warto pomyśleć. Zakup mieszkania to inwestycja, która powinna procentować i sprawiać radość.

Korzystaj z rad doradców

Nie wstydź się korzystać z rad specjalistów. Przed wydaniem swoich pieniędzy skonsultuj się z rzeczoznawcą, który może ocenić wartość mieszkania, prawnikiem, który sporządzi odpowiednią umowę i uświadomi Cię o wszystkich zagrożeniach. Porozmawiaj z sąsiadami o wiarygodności sprzedającego. Lepiej stracić mniejszą kwotę na konsultacje, niż sporo większa w razie złego wyboru.

Najważniejsze to nie poddawać się emocjom. Wiadomo, że są one nieodłączną częścią życia, szczególnie w trakcie realizacji marzeń, do których na pewno można zaliczyć zakup własnego M, jednak są one zazwyczaj najgorszym doradcą. Wszystko na spokojnie przemyśl i dopiero gdy będziesz pewny w 100% zdecyduj się na zakup.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.