Kontrolne bramki zabezpieczające

Chcąc skorzystać z basenu mijamy bramkę obrotową. Wchodząc na teren marketu musimy przesunąć bramkę uchylną, lub w niektórych przypadkach pozwolić jej na samoczynne otwarcie. Podobnie jest na lotniskach, stadionach sportowych czy na halach produkcyjnych. Powtarzające się w powyższych sytuacjach elementy to bramki, które w zależności od miejsc, w których zostały zainstalowane, mogą pełnić różne funkcje.

Alarmujące bramki w galeriach handlowych Instalowane w wielu miejscach bramki zapewniają bezpieczeństwo dzięki instalowanym czujnikom. Znamy je ze sklepów, gdzie uruchamiają alarm gdy mają kontakt z elementami zabezpieczającymi. Bywa, że alarm włącza się przypadkowo lub z winy pracownika, czasem przez nieuwagę gdy nie pozbędziemy się elementu zabezpieczającego. Same w sobie pełnią jedynie funkcję informującą, że w jej pobliżu znajduje się element zabezpieczający. Są doskonałym sposobem na wykrycie osób wynoszących towar bez płacenia, co umożliwia ochronie lub pracownikom sklepu podjąć właściwe działania.

Bramki obrotowe
Z miejsc takich jak stadiony czy wyciągi znamy bramki obrotowe. Sterowane są one przez systemy kontroli dostępu lub rejestracji czasu. Posiadają możliwość zaprogramowania przedziału czasowego, w którym dana osoba może korzystać z terminala, ustawienia harmonogramu pracy, rejestrację gości oraz bieżącego podglądu zdarzeń w systemie.

Kontrola w pracy Bramki stosowane są również w zakładach pracy. Jak dowiadujemy się od ekspertów firmy http://www.autoid.pl/, możemy zintegrować system z oprogramowaniem rejestracji czasu pracy. Zapisywane są wówczas godziny wejścia/wyjścia pracowników, a następnie wygenerować raporty, listy obecności, karty pracy. W przypadku instalacji bramek niezwykle ważna jest realizacja zadania zgodnie z wymaganiami odgórnymi. Zabezpieczenia przejścia muszą być zgodne chociażby z przepisami ppoż

Multifunkcjonalność bramek Wciąż rozwijające się technologie stosowane w miejscach wymagających zachowania bezpieczeństwa prowadzą do uproszczenia zachowań. Systemy instalowane w bramkach dostępu, nie dość, że potrafią powiadomić o nieprawidłowym przejściu, realizują szereg innych funkcji. Doskonale sprawdzą się w biurowcach gdzie kontrolują czas pracy, rejestrują wizyty gości umożliwiając dostęp czasowy lub zapisując na stałe jako rezydenta, zapisują czas wejścia/wyjścia, wyjścia służbowe oraz stany połączeń między elementami systemu.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.