Rozbudowa OSP w Chwaszczynie

Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie zyska nowe pomieszczenia. Rozbudowany obiekt będzie pełnił również funkcję kulturalną. Początek inwestycji przewidziany jest na III kwartał tego roku.

Remiza strażacka w Chwaszczynie rozbudowana zostanie o bibliotekę z czytelnią, salę komputerową oraz salę wielofunkcyjną. Nowe pomieszczenia w OSP mają na celu nie tylko poprawę warunków lokalowych straży pożarnej, ale także będą służyć mieszkańcom i będą pełnić funkcje obiektu kulturalnego.

Projektowana rozbudowa obejmie budynek jednokondygnacyjny, niepodpiwniczony z płaskim dachem. Wyróżnikiem architektonicznym będzie wieża służąca do suszenia węży strażackich. Budynek wyposażony zostanie w niezbędne dla takiego obiektu instalacje wewnętrzne.

Zmieni się także otoczenie budynku. Na terenie wokół budynku OSP przewidziano małą architekturę: ławki, zieleń niską, kosze na śmieci oraz ciągi piesze, w tym również utwardzony plac postojowy na potrzeby wozów bojowych straży pożarnej. W budynku powstanie również patio wewnętrzne umożliwiające doświetlenie i naturalną wentylację obiektu.

Burmistrz Żukowa czyni starania, aby uzyskać dofinansowanie na realizacje tego projektu.

Obecnie trwa weryfikacja złożonego wniosku.

 

Pliki do pobrania:

Rys A-14 ELEWACJA POŁUDNIOWO-ZACHODNIA
Rys A-15 PÓŁNOCNO-WSCHODNIA
Rys A-16 ELEWACJA POŁUDNIOWO-WSCHODNIA
Rys A-17 ELEWACJA PÓŁNOCNO-ZACHODNIA

 

źródło: zukowo.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.