Chwaszczyno.pl najlepszą stroną internetową sołectwa w Polsce.

Autor: Michał Witt

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że portal Chwaszczyno.pl jest według jury konkursu „Sołectw@ w sieci” najlepszą stroną internetową sołectwa w Polsce.

W piątek 7 czerwca 2013 r. w Senacie Rzeczpospolitej Polskiej odbył się finał konkursu „Sołectw@ w sieci”. Jak już wcześniej informowaliśmy strona Chwaszczyna zwyciężyła w eliminacjach wojewódzkich i dzięki temu znalazła się w szesnastce finalistów ogólnopolskich, z których jury wybrało trzy najlepsze strony, zaś internauci głosując poprzez specjalny formularz na stronie konkursowej, przyznali nagrodę publiczności.
Podczas finału prace były oceniane pod względem estetycznym oraz merytorycznym z uwzględnieniem karty oceny z etapu eliminacji przez jury w składzie: Prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów – senator Ireneusz Niewiarowski, Przedstawiciel Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, Przedstawiciel Związku Województw RP, Przedstawiciel organizacji pozarządowych zajmujących się społeczeństwem informacyjnym na wsi, Przedstawiciel środowiska agencji reklamowych, Redaktor naczelna Gazety Sołeckiej – Joanna Iwanicka.
Dajecie państwo bardzo dobry przykład, który na pewno będzie się rozprzestrzeniał też na inne sołectwa. Mam nadzieję, że wkrótce niemal wszystkie sołectwa będą miały swoją stronę internetową. Obejrzałam najlepsze z istniejących już stron i z podziwem przyznaję, że są doskonałym przykładem komunikacji władz sołectwa ze społecznością i źródłem niezwykle ciekawych i ważnych informacji. – mówiła minister Magdalena Młochowska z Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji podczas wręczania nagród.
solectwa-w-sieci-2013 007
Zwycięzcy:

I miejsce – www.chwaszczyno.pl (woj. pomorskie)
II miejsce – www.wojcieszyce.info (woj. lubuskie)
III miejsce – www.mikolajewice.bnx.pl(woj. wielkopolskie)
Nagroda publiczności – www.raclawice.net(woj. opolskie)
Jest to dla portalu duże wyróżnienie, a taka nagroda zobowiązuje i motywuje nas do dalszej pracy nad rozwojem strony.

Gratuluję wszystkim mieszkańcom Chwaszczyna, bo jest to nagroda dla całej naszej społeczności, portal Chwaszczyno.pl tworzony jest przez mieszkańców i z myślą o nich. Chwaszczyno i Gmina Żukowo jest od wczoraj na ustach wielu osób. Na naszą stronę wchodzą osoby z najdalszych zakątków Polski. Jest to wspaniała promocja regionu! W tym miejscu chciałbym zaprosić mieszkańców naszej miejscowości do współpracy przy współtworzeniu portalu, żebyśmy mogli być jeszcze lepsi. Nikt nie zrobi tego lepiej niż my sami!
Gratulujemy wszystkim finalistom konkursu cieszę się, że miałem możliwość poznać twórców najlepszych stron sołeckich w Polsce. Dziękuję za wszystkie telefony, smsy i e-maile z gratulacjami.

Jako, że dzięki pierwszemu miejscu w kraju staliśmy się niejako wzorem dla innych sołectw w całej Polsce, chciałbym zaoferować swoją bezpłatną pomoc przy tworzeniu stron dla małych i większych sołectw.

W artykule wykorzystałem zdjęcie ze strony Senatu RP autorstwa Pani Katarzyny Czerwińskiej oraz z facebooka Senatora Ireneusza Niewiarowskiego. Na uroczystości było wielu fotoreporterów. Jeśli posiadasz zdjęcia z uroczystości, proszę prześlij je na michal@chwaszczyno.pl.

O konkursie można przeczytać również: Senat RP, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, TVP Info, Strona konkursu
Michał Witt

Michal-Witt-autor-najlepszej-strony-w-kraju
solectwa-w-sieci-final2

solectwa-w-sieci-2013 014

Źródło: własne

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.