Projektant wnętrz: dobry wybór czy zwykły kaprys?

 

Decydując się na zakup własnego mieszkania chcemy, by było naszą dumą. Stworzenie pięknych wnętrz nie jest jednak sprawą prostą. Wielu z nas nie odnajduje się kompletnie w świecie mebli, dodatków, kolorów czy faktur. A tylko od umiejętnego zgrania wszystkich tych kwestii zależeć będzie wygląd naszych czterech kątów. W takiej sytuacji zadajmy sobie pytanie czy nie skorzystać z usług projektanta wnętrz.

 

Warto czy nie?

Kiedy kompletnie nie odnajdujemy się w urządzaniu wnętrz warto przemyśleć skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą osiągnąć wyjątkowy, oryginalny i przemyślany efekt. Projektant pomoże nam osiągnąć piękne wnętrze, a nie jedynie przeniesienie do pokoju panującej mody. Stworzony przez niego projekt to autorska koncepcja, która będzie dostosowana ściśle do naszego wnętrza. Gdy nie mamy rozbudowanego zmysłu estetycznego projektant stworzy wnętrze ponadczasowe, odwzorowujące nasze potrzeby. Projektanta należy jednak wybierać z głową i już na etapie budowy lub remontu. Zanim podejmiemy decyzję o współpracy zapoznajmy się z jego portfolio. Zazwyczaj architekci mają bardzo bogate portfolio dostępne na ich stronach internetowych. Dzięki temu możemy porównać efekty ich pracy i wybrać według nas najbardziej zadowalające. Każdy projektant ma swój indywidualny styl, który musi nam przypaść do gustu. Wybierajmy rzetelnych projektantów, którzy mają bogate doświadczenie. Nie warto tracić czasu na nierzetelnych fachowców. (źródło: http://urzadzamypodklucz.pl/aranzacja-projekty-wnetrz )

Wnętrze „szyte na miarę”

Decydując się na usługi projektanta możemy liczyć się ze stworzeniem projektu dostosowanego do danego wnętrza. Pamiętajmy, że są to fachowcy, którzy mają doskonałe rozeznanie w branży i ofertach producentów. Na bieżąco śledzą wszystkie nowinki i trendy. Ponadto mają doskonałe rozeznanie w cenach poszczególnych elementów aranżacji przez co idealnie rozplanują budżet przeznaczony na wystrój. Projektant może nam zaproponować rozwiązanie, które będzie oparte o produkty w najlepszych cenach. Często dzięki niemu mamy możliwość skorzystania z wielu zniżek na materiały budowlane, meble czy dodatki. Unikniemy też wynajęcia ekipy remontowej, która zszarga nam nerwy. Zazwyczaj projektanci mają zaufanych budowlańców, którzy w krótkim czasie odmienią nasze wnętrze. Kiedy nasze mieszkanie lub dom są niestandardowe projektant z łatwością rozwiąże wszelkie problemy.

Ile to kosztuje?

Cena za usługi projektanta jest kwestią bardzo indywidualną. Wszystko zależy od powierzchni i skomplikowania aranżacji. Na wycenę projektu maja też wpływ nasze wymagania i oczekiwania. Nie ma co się jednak obawiać nie są to stawki nie do zaakceptowania. Musimy pamiętać, że dzięki projektantowi zyskujemy spore zniżki na zakup materiałów budowlanych i mebli. W wielu przypadkach zatrudnienie fachowca przyniesie nam większe oszczędności, niż koszty. Zanim rozpoczniemy współpracę możemy poprosić o przygotowanie przybliżonego kosztorysu.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.