Prezenty dla nowożeńców

 

Kiedy na ślubnym kobiercu stają najbliżsi przyjaciele lub członkowie rodziny, chcemy by prezent wręczany młodej parze był wyjątkowy i niepowtarzalny. By po wielu latach przypominał im o tym szczególnym dniu oraz by zwyczajnie sprawił im przyjemność. Wybór prezentu, to wyjątkowo trudna sztuka. Podpowiemy, jak sprawić przyjemność młodym i przy tym nie zbankrutować.

 

Przed laty po weselu młoda para miała najczęściej do dyspozycji kilka mikserów, ze trzy serwisy obiadowe, stosy ręczników, pościeli i innych niezbyt potrzebnych rzeczy. By uniknąć zagracania mieszkania młodzi zaczęli zaznaczać w mniej lub bardziej delikatnej formie, że preferują tzw. kopertę z gotówką. Zwyczaj przyjął się stosunkowo szybko. Niestety nie jest on ani specjalnie elegancki ani tym bardziej romantyczny. Dlatego najbliżsi, którzy dobrze znają młodą parę, zamiast iść na łatwiznę, powinni chwilę się zastanowić i wybrać prezent, który na długo zostanie w pamięci nowożeńców.

Prezenty praktyczne

Ci którzy bywają w domu młodych, najczęściej wiedzą, czego im może brakować. Co prawda, w dzisiejszych czasach, młodzi przed ślubem najczęściej przez wiele lat budują wspólne gospodarstwo, więc i potrzeb pilnych przeważnie nie mają. Nie oznacza to jednak, że mają wszystko, czego potrzebują lub o czym marzą. Często wystarczy się dyskretnie rozejrzeć lub zwyczajnie podpytać, na przykład za pośrednictwem rodzeństwa przyszłych małżonków. Być może chcą kupić nowoczesny ekspres do kawy lub ekstrawagancki w formie serwis obiadowy.. Co prawda takie prezenty są stosunkowo drogie, ale można się umówić z grupą przyjaciół i zakupić je wspólnie. Z prezentów, które możemy kupić samodzielnie godne polecenia są komplety niebanalnych kieliszków do wina (wcześniej czy później na pewno zabraknie ich w domu), lub elegancki komplet sztućców, srebrnych łyżeczek do kawy lub widelczyków do ciasta. Można także młodym sprawić fotoksiążkę z historią ich związku. Świetnie się sprawdzi w roli prezentu także obraz lub grafika, te od mniej znanych malarzy można kupić w całkiem przyzwoitej cenie.

Kupon na niesamowite przeżycie

Coraz większe grono zwolenników zyskują bony na różnego rodzaju atrakcje. Tu pomysłów jest bez liku i wszystko zależy od zainteresowań młodej pary. Kinomani z pewnością będą zachwyceni karnetem na festiwal filmowy, miłośnicy opery biletami na kilka premier, a amatorzy kulinarnych przeżyć kolacją w modnej i eleganckiej restauracji. Zrzucając się z grupą przyjaciół można się pokusić na przykład o weekendowy wypad do Pragi, kurs narciarstwa lub lot balonem połączony z sesją fotograficzną czy koncert ulubionego zespołu w jednej z europejskich stolic.

Takie bony na „przeżycia” z całą pewnością będą prezentem oryginalnym i niepowtarzalnym. A co najważniejsze, zapewnią młodym atrakcje i wspomnienia na resztę życia.

Co zamiast kwiatów?

Młodzi coraz częściej zaznaczają w zaproszeniu, że nie życzą sobie kwiatów. Czasami wyraźnie zaznaczają, że zamiast nich proszą na przykład o książki lub kupony totolotka. Co jednak, gdy tego nie napiszą? Można samemu pokusić się o wybranie jakiegoś drobiazgu, płyty ulubionego zespołu, lub kuponu do ulubionej herbaciarni.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.