Sprawdź firmę zanim zaczniesz z nią współpracę

 

Wywiadownie gospodarcze wyrastają niczym grzyby po deszczu. Nic dziwnego, ci którzy prowadzą własną firmę, doskonale wiedzą, jak ważni są uczciwi kontrahenci. Czasem jeden nieuczciwy klient potrafi spowodować lawinę, która zmiata firmę z powierzchni ziemi.

 

Długie terminy płatności zmuszają do przekazania towaru w depozyt na długie tygodnie. To stwarza spore ryzyko. Szczególnie w przypadku kontrahentów, z którymi firma dopiero rozpoczyna współpracę. Jednak nawet wieloletnich odbiorców powinno się co pewien czas dokładnie prześwietlać (zwłaszcza ich kondycję finansową oraz opinie u innych dostawców). W oszacowaniu ryzyka współpracy specjalizują się właśnie wywiadownie gospodarcze.

Wywiad biznesowy – wynegocjuj jak najlepszy kontrakt

Informacja jest w dzisiejszych czasach bezcenna. Wiedzą o tym szczególnie przedsiębiorcy, którzy negocjują kontrakty lub szukają nowych partnerów biznesowych. Uzyskanie dokładnych informacji o firmie, z którą dopiero rozpoczyna się współpracę, to zadanie niezwykle trudne i czasochłonne. Trzeba wiedzieć, gdzie i jak szukać oraz jakich środków do tego użyć. Ponieważ uczciwi kontrahenci są kluczem do odniesienia sukcesu, warto ich sprawdzenie powierzyć profesjonalnej firmie. Zbierze ona wszystkie niezbędne dane, a następnie dostarczy gotowy raport.

W kompletnym raporcie handlowym znajdują się informacje o kondycji finansowej przedsiębiorstwa, dane o jego przeszłości, które mogą okazać się kluczowe – to dzięki nim można dokładnie prześledzić, jakie wydarzenia miały dotychczas największy wpływ na działalność firmy. Bardzo przydatne mogą się też okazać powiązania biznesowe kontrahenta oraz członków zarządu. Dopiero dysponując wszystkimi danymi można skutecznie ocenić ryzyko współpracy. Raport gospodarczy pozwala nie tylko unikać firm, które nie płacą lub regulują zobowiązania z opóźnieniem, ale także przewidzieć, w którym momencie kontrahent może stracić płynność finansową, a to zdecydowanie zwiększa bezpieczeństwo.

Kontrwywiad gospodarczy pozwala uniknąć problemów

W większości większych firm znajduje się komórka, której zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo tak czysto fizyczne (wszelkie próby nieautoryzowanego wniknięcia na teren firmy), ale równie często odpowiedzialna jest za bezpieczeństwo zgromadzonych informacji. Specjaliści jednak podkreślają, że to  niewystarczająca ochrona. „Dziś konieczne jest także szybkie i precyzyjne określenie jakie niebezpieczeństwa mogą firmie zagrozić zarówno teraz, jak i w przyszłości. Dotyczą one przede wszystkim stosowanych technologii, działań konkurencji, ale także bezpieczeństwa zgromadzonych danych i lojalności pracowników” czytamy na stronie http://combeenut.pl/.

Tak szczegółowe informacje mogą uzyskać jedynie wyspecjalizowane agencje kontrwywiadowcze. Detektywi mogą również sprawdzić czy inne przedsiębiorstwa nie wykorzystują bezprawnie znaków towarowych, certyfikatów lub w inny sposób nie naruszają interesów przedsiębiorstwa.

Bardzo ważne dla bezpieczeństwa jest także prześledzenie czy nikt z zewnątrz nie próbował uzyskać kluczowych informacji o firmie, o kadrze kierowniczej lub o członkach zarządu{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.