Od zera do milionera czyli jak rozkręcić własny biznes

Zdecydowałeś się wyjść rynkowi pracy naprzeciw i założyłeś swoją firmę. Od teraz będziesz realizować swoje pasje, zarabiając przy tym dobre pieniądze – taki masz plan. Od strony przygotowania do wykonywania zawodu jesteś „obcykany”. Skończyłeś studia, na dyplomie masz bardzo dobrą ocenę. Przyszykowałeś gabinet, wyposażyłeś go w niezbędne narzędzia. Pojawia się jednak pytanie – jak zakomunikować światu, że jesteś wyjątkowy i świadczone przez ciebie usługi są warte uwagi? Istnieje wiele sposobów na promowanie nowej firmy na rynku. Zależą od dostępnych finansów, inwencji oraz targetu. Potrzebujesz również trochę wolnego czasu. Nie obejdzie się bez zaangażowania, ale o to powinniśmy się nie martwić, w końcu to twoja wymarzona firma.

Klient nasz pan Zapamiętaj jedną rzecz – najważniejszy jest klient. Musisz skupić się na nim, jego potrzebach i realizacji jego pragnień. Każdy zadowolony klient to dla ciebie nowy klient, negatywne opinie o firmie to wielu utraconych klientów. Musisz trzymać nerwy na wodzy i działać w myśl zasady „klient nasz pan”, nie rezygnując jednak ze zdrowego rozsądku. Zaistniej w świadomości Ważne jest przebicie się do świadomości jak największej liczby osób. Stosuj „marketing szeptany”, mów jak najwięcej o nowej działalności, spraw by inni również o niej dyskutowali. Wydrukuj ulotki i wizytówki korzystając z drukarni internetowych, takich jak http://www.polishdruk.pl/, zostaw je w każdym możliwym miejscu, spraw by logo twojej firmy zostało zapamiętane. Wykorzystaj potęgę Internetu W dzisiejszych czasach liczy się przede wszystkim marketing internetowy i public relations. Zamów stronę internetową promującą usługi, które świadczysz, działaj aktywnie na profilu w social mediach, zwiększaj zasięg swoich wpisów wszystkimi możliwymi drogami. Musisz sprawić, by być „na ustach” jak największej liczby osób. Pomogą w tym firmy dbające o pozycjonowanie – nawet najatrakcyjniejsza i najbogatsza w treść strona nie sprawi, że ludzie będą ją odwiedzać. Musi mieć swoją pozycję, pozwolić, by ludzie mogli ją znaleźć. Promuj się i zarabiaj Proces promowania nowej działalność nie należy do najłatwiejszych. Nawet największy pasjonat pragnący przekazać innym część swoich zainteresowań napotka na multum barier. Musisz wiedzieć, że rozpoczęcie działalności to dopiero część sukcesu – znalezienie odbiorców twoich usług to długa droga, którą znając kilka sztuczek, da się przejść bezboleśnie.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.