Inwestowanie w nieruchomości staje się coraz popularniejsze. Polacy od wielu już lat kupują mieszkania z przeznaczeniem na wynajem. Ostatnio dużym wzięciem cieszą się apartamenty, a także mieszkania w atrakcyjnych turystycznie miejscowościach.

Własny dom nad morzem, to marzenie wielu, jednak tylko nieliczni mogą sobie na taki luksus pozwolić. Na świecie od lat bardzo popularne są mieszkania wypoczynkowe, z których korzysta się tylko w sezonie urlopowym lub przez kilka miesięcy w roku. Także i u nas zaczyna przybywać tego rodzaju inwestycji. Kupowane są zarówno do indywidualnego użytku lub wyłącznie jako inwestycja na wynajem.

Mieszkanie nad morzem

Przez wiele lat dom letniskowy kojarzył się głównie z niewielką daczą lub malutkim kampingiem. O drugim domu lub mieszkaniu myślało niewielu. A jednak popyt na nadmorskie mieszkania z roku na rok wzrasta. Wiele osób zdecydowało się ulokować oszczędności licząc na spory zysk po kilku latach. Jest też całkiem spora grupa, która nadmorskie mieszkania kupuje do spółki z bliższą lub dalszą rodziną albo z przyjaciółmi. Podział kosztów zakupu mieszkania sprawia, że taka inwestycja staje się atrakcyjna finansowo nawet dla osób niezbyt zamożnych. Tym bardziej, że ceny lokali nad polskim morzem z roku na rok są coraz wyższe. Może więc to być ciekawa alternatywa dla tradycyjnego lokowania kapitału. Dodatkowym bonusem jest możliwość spędzania wolnych dni w atrakcyjnym miejscu. Tym bardziej, że w apartament w przeciwieństwie do daczy świetnie nadaje się na urlop także poza sezonem.

 

Apartamenty na wynajem

Wielu deweloperów specjalizuje się w budowie apartamentowców z mieszkaniami przeznaczonymi dla najemców. Niektórzy z nich nawet oferują ciągły wynajem i sami dbają, by przez niemal cały czas lokal na siebie zarabiał. Dodatkowo zapewniają opiekę nad mieszkaniem oraz stały serwis.

Często apartamentowce powstają w kompleksach, które dla najemców oddają baseny, SPA, centra konferencyjne lub całodobowy catering. Do dyspozycji gości jest także całodobowa recepcja, restauracje i kawiarnie. „Apartamenty pod wynajem najczęściej oddawane są w stanie pod klucz. Można sobie zażyć nawet ich umeblowanie i wyposażenie.” – czytamy na stronie http://www.burco.pl/

Specjaliści zajmujący się rynkiem nieruchomości uważają, że najbardziej opłaca się inwestować w tzw. condohotele. To apartamentowce klasy premium, z wysoką jakością usług. Poza luksusowo wyposażonymi apartamentami do dyspozycji gości jest serwis hotelowy, gabinety odnowy biologicznej, czy centra konferencyjne. Jakość obsługi i wyposażenie muszą spełniać określone standardy ustalone dla międzynarodowych sieci hotelarskich.

Praktycznie przez cały rok chętnych na wynajem nie brakuje, a właściciel lokalu może zdecydować, komu mieszkanie chce wynająć. Oczywiście sam także może spędzać w nim wolne dni. W niektórych atrakcyjnie turystycznych miejscowościach, jak choćby Kołobrzeg, czy Świnoujście mieszkania tego typu rozchodzą się, jak ciepłe bułeczki, a deweloperzy najczęściej sprzedają je jeszcze na etapie budowy.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.