Sposób na udaną inwestycję? Tylko wynajem mieszkań.

Każdy z nas lubi pewne inwestycje. Dotychczas dobrym sposobem na zysk była inwestycja w lokaty bankowe. Obecnie niestety ich oprocentowanie nie zachęca do lokowania w ten sposób środków. Wielu jednak nie poddaje się i szuka innych sposobów o dużym potencjale. Dlatego ostatnimi czasy możemy zaobserwować spore zainteresowanie wynajmem mieszkań.

Nieruchomość to pewny zysk?

Od dawna panuje przekonanie, że inwestycja w nieruchomości zawsze się opłaca. Przy niskiej opłacalności lokat bankowych to stwierdzenie nabiera wartości. Inwestując w mieszkania z przeznaczeniem na wynajem w dużych miastach możemy najwięcej zyskać. Lokując środki w lokale w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Gdańsku i Poznaniu możemy liczyć na rentowność netto na poziomie 4,5 proc. Brzmi niezbyt atrakcyjnie? Porównując to z lokatami, których rentowność w skali 10 lat spadła poniżej 3 proc. zysk z wynajmu mieszkań robi wrażenie. W dużych miastach nie będziemy narzekali na brak zainteresowania naszą nieruchomością, a wszystko dzięki studentom. To bardzo liczna grupa, która na czas nauki poszukuje lokali do wynajęcia. Oczywiście wymienione wyżej miasta to nie jedyne lokalizacje, w które warto inwestować. Na zysk możemy liczyć również w Krakowie, który jest największym europejskim centrum usług biznesowych. Tutaj zainteresowanie firm apartamentami nigdy nie maleje.

Wynajmuj i zarabiaj

Wszystko wydaje się banalnie proste, jednak podejmując decyzję o inwestycji w lokale na wynajem warto zadać sobie jedno pytanie. Jak szybko wynająć mieszkanie? Odpowiadając na nie dowiemy się w jakie nieruchomości warto zainwestować. Zanim na naszym koncie odnotujemy wpływy środków z wynajmu musimy zrealizować kilka etapów. Pierwszym jest zakup odpowiedniego lokalu. Najlepszym rozwiązaniem jest kupno mieszkania w popularnej dzielnicy. Zainteresowanie potencjalnych najemców lokalem rośnie wraz z atrakcyjnym jego położeniem. Dobra komunikacja miejska, sąsiedztwo uczelni, centrum, a nawet terenów zielonych wpływa na atrakcyjność mieszkania. Pamiętajmy, że tylko kupując mieszkania o dogodnym położeniu minimalizujemy ryzyko jakie niesie ta inwestycja. Kolejnym istotnym aspektem jest wielkość mieszkania. Na rynku nieruchomości największa popularnością cieszą się niewielkie mieszkania 2-3 pokojowe i kawalerki. Mieszkanie powinno być też rozkładowe, niestety przechodnie pokoje lub kuchnia połączona z salonem są dobre jedynie dla par.

Opłacalność zachęca do kupna

Inwestycje w mieszkania na wynajem są obecnie bardzo rentownym rozwiązaniem. Sytuacja na rynku nieruchomości pokazuje, że zainteresowanie najemców małymi mieszkaniami nie spada. Ceny mieszkań w dużych miastach stoją na tak wysokim poziomie, że młode pary lub studenci nie mają możliwości ich zakupu. Jeśli zależy nam na bezpiecznym ulokowaniu naszego kapitału warto rozważyć inwestycje w mieszkania. Kupując lokal w odpowiedniej lokalizacji możemy liczyć na stałe zyski z wynajmu, które są o wiele bardziej atrakcyjnie od niepewnych sposobów na pomnożenie kapitału.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.