Rusza przetarg na budowę Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta

Autor: Michał Witt

Według założeń w 2025 roku pojedziemy długo wyczekiwaną obwodnicą metropolitalną. Trasa ma mieć wraz z obwodnicą Żukowa około 39 km.

Właśnie ogłoszono przetarg na budowę ok. 16 km odcinka Chwaszczyno – Żukowo (bez węzłów) oraz Żukowo z węzłem – Gdańsk Południe, również długości ok. 16 km, oraz obwodnica Żukowa o długości ok. 7 km.

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej ma umożliwić sprawny przejazd od strony autostrady A1 oraz drogi ekspresowej S7 w kierunku zachodnim i północnym województwa pomorskiego. Nowa obwodnica ma także przejąć ruch tranzytowy na dalsze odcinki trasy S6 w kierunku Lęborka i Słupska.

OMT rozpocznie się na węźle Chwaszczyno (jest budowany w ramach innego odcinka S6 Bożepole Wielkie – Gdynia), prowadząc na wschód od drogi krajowej nr 20 (w pobliżu Żukowa) i dalej na południe od drogi krajowej nr 7 w kierunku węzła Gdańsk Południe (na S7 Południowej Obwodnicy Gdańska i S6 Obwodnicy Trójmiasta). Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa.

Kolejnymi odcinkami dróg ekspresowych, stanowiących kontynuację S6, na które mają być ogłoszone przetargi to: Bożepole Wielkie – Lębork, Lębork – Słupsk oraz rozbudowa obwodnicy Słupska do pełnych dwóch jezdni, co planowane jest II połowie br. Natomiast w III kw. 2021 r. ruszają kolejne przetargi na odcinki od obwodnicy Słupska do Koszalina.

 

 

Informację o ogłoszeniu przetargu ogłosili politycy krajowi i lokalni na spotkaniu w Żukowie:

źródło fot. FB Dariusz Drelich
źródło fot. FB Dariusz Drelich

 

Jak poinformował na swoim Facebooku Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich 19 sierpnia 2020 r. do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wysłano ogłoszenie o przetargu na projekt i budowę drogi ekspresowej S6 – Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Ogłoszenie to ukaże się niebawem na platformie zakupowej GDDKiA. Znajdą się w nim szczegółowe informacje na temat warunków udziału w przetargu i zakresu zamówienia.

 

oprac. na podst GDDKiA, fot. Facebook Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha

Źródło: oprac. GDDKiA

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

2 Responses

  1. GDDKIA zanirza wyceny o 15% lub więcej.Wiedza ze ludzie się boją.Mozna się odwołać Pamiętajcie zróbcie swoją wycenę!!!.Pierw zaburza dom .Potem wojewoda wycenia dom będzie to trwało do 7 miesięcy. Wycena będzie na pewno lepsza 15-20%. A pieniążki 70% po 7 miesiącach A reszta do 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.