Relacja ze spotkania informacyjno-konsultacyjnego dotyczącego Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

 

W środę 6 lipca 2011 r w naszej szkole odbyło się spotkanie informacyjno-konsultacyjne dotyczące obwodnicy metropolii trójmiejskiej. Przybyło wielu mieszkańców Chwaszczyna, radni, posłowie oraz przedstawicie władz z Żukowa.

 

 

 

Projektanci przedstawili koncepcję planu przebiegu dróg przez Chwaszczyno i najbliższe okolice. W Chwaszczynie według projektantów z firmy Lafrentz ma powstać wielki węzeł, łączący projektowaną Obwodnicę Metropolitalną z Trasą Kaszubską.

 

Nowością była informacja o planowaniu zamknięcia drogi krajowej DK20 – ważnego połączenia Chwaszczyna z Gdynią. Aby dojechać do Gdyni trzeba będzie pojechać w kierunku Gdańska i planowaną „Nową Kielnieńską” wjechać na OMT.

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-01

 

 

Pomysły projektantów nie spodobały się wszystkim osobom obecnym na spotkaniu w chwaszczyńskiej szkole. W spontanicznym głosowaniu 100% zebranych opowiedziało się za odrzuceniem wszystkich wariantów Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej przecinającej Chwaszczyno na pół.

 

 

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-06

 

 

Burmistrz Jerzy Żurawicz obecny na spotkaniu zaproponował przesunięcie węzła na zachód od Chwaszczyna na tereny mniej zamieszkałe, co zostało przyjęte owacją mieszkańców.

Niestety GDDKiA oraz projektant podpierając się badaniami naukowców z Politechniki Gdańskiej stwierdzili, że pomysł nie ma sensu. Nie umieli jednak w logiczny sposób przekonać zebranych, czemu tak niewielkie przesunięcie miałoby zburzyć ich koncepcję.

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-05

 

 

Chwaszczynianie odnieśli wrażenie jakoby spotkanie było tylko kolejnym wymaganym etapem projektowania trasy i ich zdanie w ogóle się już nie liczy.

Mieszkańcy kilkakrotnie podkreślali, że ich uwagi nie zostały w żaden sposób uwzględnione.

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-11

 

 

Na spotkaniu była wydawana ankieta dla mieszkańców lub osób posiadających nieruchomość na terenie Chwaszczyna. Wielu nie godząc się na rozwiązania proponowane przez GDDKiA albo w ogóle nie wypełniała ankiet albo przekreślała i pisała że nie godzi się na propozycje.

 

Dla mieszkańców  Chwaszczyna OMT to przede wszystkim problem podzielenia miejscowości szerokimi stumetrowymi pasami drogi. 

Utrudnienia przez planowane zamknięcie drogi krajowej nr 20 (Gdynia-Chwaszczyno).

Opieranie się na nieistniejących rozwiązaniach komunikacyjnych, za które GDDKiA nie odpowiada (np. ulica „Nowa Kielnieńska”).

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-07

 

Praktycznie wieś Chwaszczyno przestanie istnieć w takiej formie jak jest teraz.

Pojawi się problem z dojazdami na około, nadrabiając po kilka kilometrów drogi.

Dla wielu będzie to tragedia planowanych wyburzeń domów budowanych w pasie 100 m szerokości przebiegu obwodnicy.

 

Nawet jeśli ze względów finansowych droga będzie dopiero za wiele lat budowana to już teraz skutkiem dla mieszkańców jest spadek cen działek położonych na terenach Chwaszczyna w bezpośrednim sąsiedztwie planowanej obwodnicy metropolitalnej.

 

 

Już niedługo zostanie opublikowany materiał filmowy ze spotkania.

 

 


 

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-08

 

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-09

 

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-10

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-13

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-02

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-03

 

spotkanie-dot-obwodnicy-metropolitalnej-lipiec-2011-04

 

 

 

 


{module Sonda OMT|none}


{module do-reklamy-intertekst-2|none}{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.