Relacja z otwarcia boiska

{module do-reklamy-intertekst|none}

Dnia 17 listopada 2010 roku miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wybudowanego wielofunkcyjnego i ogólnodostępnego boiska na terenie przynależącym do Zespołu Szkół w Chwaszczynie.

 

 

 

 

 

Na uroczystość otwarcia przybyło wielu gości  między innymi :

 reprezentant posła na sejm RP Stanisława Lamczyka  dyr. Danuta Rek,  Pomorski Kurator Oświaty Zdzisław Szudrowicz, Burmistrz Gminy Żukowo Albin Bychowski, Przewodniczący  Komisji Budżetowej Sejmiku Województwa Pomorskiego pan Tadeusz Haase, Ks. proboszcz Piotr Gruba i Ks. Michał Świeczkowski z Parafii pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie, Wiceprezes  Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Chwaszczynie Leszek Makurat, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwaszczynie Ludwik Secke, Prezes Stowarzyszenia Samorządność  Marzena Poprawska, Inspektor Nadzoru Inwestorskiego Zdzisław Lipkowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Lademann, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich Anna Barsowska, Dyrektorzy szkół: dyr. Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Przyjaźni Jacek Karszny, dyr. Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie Beata Biała-Grzędzicka, dyr.  Szkoły Podstawowej w Żukowie Mirosław Kamiński, jak również Pan Roman Walder, Sołtys Chwaszczyna Gerard Barsowski, byli dyrektorzy szkoły : panie Jolanta Iwańczak i Anna Kiraga, przewodnicząca „S” oświatowej w Żukowie Maria Pikes, Kierownik Referatu Polityki Rozwoju Gminy – Ewa Pieczora, nauczyciele i uczniowie szkoły.

 

Uroczystość rozpoczęła się występem chóru szkolnego, który odśpiewał hymn szkoły. Następnie zabrał głos Dyrektor Szkoły pan Robert Zochniak, który powitał wszystkich gości i podziękował im za przybycie. W swojej wypowiedzi podkreślił jak wiele osób było zaangażowanych w powstanie boiska i jak wszystkim jesteśmy wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie.  Po przemówieniach Dyrektora i gości na sali gimnastycznej nastąpiła część artystyczna. Uczniowie zaprezentowali:

–        utwory kaszubskie z podkładem skrzypiec

–        układy taneczne do podkładu muzycznego

–        hasła  zagrzewające do rywalizacji sportowych

–        występy cheerleaderek

Uroczystości otwarcia zostały zwieńczone oficjalnym przecięciem wstęgi i poświęceniem boiska przez Proboszcza co miało miejsce już na nowo otwartym boisku w strugach deszczu.

Boisko powstało w ramach wspólnej realizacji projektu, realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego Działanie 9.3 Lokalne Inicjatywy Obywatelskie.

Partnerami projektu byli:

 • Parafia pw. Św. Szymona i Judy Tadeusza w Chwaszczynie,
 • Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Chwaszczynie,
 • Ochotnicza Straż Pożarna w Chwaszczynie,
 • Stowarzyszenie Samorządność,
 • Anrotrade R. Walder i T. Walder eksport -import Spółka jawna,
 • Firma Marcopol sp. z o.o.,
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Elgrunt,
 • Firma Kolanko,
 • Firma Transportowo -Usługowa Pod Skarpą,
 • Klub sportowy Chwaszczyno,
 • Rada Sołecka Chwaszczyno

 

Wielofunkcyjne boisko pokryte jest nawierzchnią poliuretanową i wyposażone w niezbędny sprzęt sportowy, a jego wymiary to : 46m x 22m. Boisko jest ogólnodostępne i każdy może z niego korzystać nawet po zmroku.

 

17.11.2010_1

 

17.11.2010_2

 

 

 

17.11.2010_4

 

 

17.11.2010_5

 

17.11.2010_6

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

Emilia Czerniawska


Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.