Relacja wideo i foto z montażu krzyża na nowym kościele

 

{module do-reklamy-intertekst|none} 

W dniu 15 lipca przy pomocy specjalnego dźwigu na wysokości 33 metrów został umieszczony krzyż wieńczący wieżę kościoła w Chwaszczynie. Krzyż waży 300 kg i wykonany jest z stali nierdzewnej, nocą będzie iluminowany od wewnątrz, aby był widoczny w jak najdalszym zakątku parafii. Aby wynieść na zewnątrz kościoła poświęcony krzyż potrzeba było aż 7 robotników pracujących przy budowie nowej świątyni.

 

 

Montaż nowego krzyża przyciągnął wielu parafian, którzy zebrali się na trawniku na nowej części cmentarza. Fundatorem krzyża jest pewna rodzina z parafii, mieszkająca w jej części należącej do Gdyni Kaczych Buków. Podczas wznoszenia i mocowania na wieży wierni śpiewali pieśni i modlili się. Do montażu dźwigu potrzebna była pogoda bez wiatru lub z umiarkowaną siłą. Ks. proboszczowi udało się załatwić taką pogodę.

Wojciech Albecki

 

 

 

{gallery}2013/2013-07/krzyz{/gallery}

 

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.