Przyda się na każdej budowie

 

Obecnie nie wyobrażamy sobie budowy bez maszyn budowlanych. Te urządzenia znacząco ułatwiają i przyśpieszają realizację prac. Ciężki sprzęt towarzyszy budowie dróg i budynków. Wśród najpopularniejszych maszyn znalazła się spycharka. Jak dobrać odpowiednią? Czym się kierować przy zakupie?

Bez spycharki ani rusz

Ciężki sprzęt należy kupować z rozwagą. Maszyny budowlane to ogromny wydatek nawet dla bardzo dobrzej prosperującej firmy. Dlatego warto przed zakupem rozeznać się w ofercie producentów i wybrać urządzenie spełniające wszystkie nasze potrzeby. Spycharka to bardzo popularna maszyna nazywa potocznie spychaczem. Ma ona szerokie zastosowanie szczególnie przy robotach ziemnych. Możemy nią przesuwać urobek, oddzielać grunt od podłoża. Ma nieocenione zastosowanie przy tworzeniu nasypów i hałd. To zadanie, które musimy zrealizować na praktycznie każdej budowie. Nic dziwnego więc, że spycharki są tak popularne. Każda maszyna składa się z ciągnika i osprzętu spycharkowego. Budowa niby każdemu znana, jednak na rynku roi się od różnych rodzai spycharek.

Jaka spycharka dla nas najlepsza?

Zacznijmy od podziału uwzględniając zastosowany w spycharce ciągnik. Wyróżniamy spycharki kołowe i gąsienicowe, a wśród nich urządzenia, które mają ramę sztywną lub przegubową. Możemy też dokonać podziału ze względu na lemiesz i tym samym mamy spycharki czołowe, w których lemiesz znajduje się prostopadle do kierunku ruchu. Możemy też nabyć maszynę, w której lemiesz jest skośny lub uniwersalny. Przy zakupie musimy oczywiście zwrócić uwagę na parametry czyli siłę naporu, wysokość i długość lemiesza, kąt skrawania, kąt przechylenia lemiesza, a także jego skosu. Nie zapominajmy też o głębokości opuszczania lemiesza i masie roboczej spycharki. (cytat: http://www.serwis-kop.pl/budowlane-maszyny ) Następnie zwróćmy uwagę na wydajność maszyny, która zależy od zastosowanej technologii pracy, mocy ciągnika i wymiarów lemiesza. Oczywiście wpływ ma też grunt po którym spycharka się porusza. Innym ważnym parametrem jest czas pracy czyli inaczej współczynnik efektywnego wykorzystywania czasu. Jest to nic innego jak stosunek minut pracy spycharki w ciągu jednej godziny do czasu rzeczywistego. Przed zakupem spycharki poczytajmy o producentach, których maszyny możemy zakupić w Polsce. Bardzo popularne są maszyny firmy Bergerat Monnoyeur, która produkuje spycharki np. CAT D6K. Naszą uwagę powinny przykuć też maszyny oferowane przez Caterpillar bardzo popularne na naszym rynku. Dobrym rozwiązaniem są też spycharki Huty Stalowa Wola, które mają bardzo solidną konstrukcję. Producentów spycharek jest bardzo wielu, wybór jednak zależy od naszych preferencji i zasobność portfela. Pamiętajmy, że zanim zdecydujemy się na zakup powinniśmy dobrze przeanalizować wszelkie parametry wybranego przez nas sprzętu. Oczywiście rozeznajmy się czy na naszym rynku będziemy mogli nabyć bez problemu części zamienne. Zakup spycharki musi być przemyślany, tylko wtedy maszyna spełni nasze wszelkie oczekiwania.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.