Pożar poddasza na plebanii w Chwaszczynie

Dziś (8.01.2016r.) tuż przed 20.00 zapaliło się poddasze na plebanii przy ul. Żeromskiego w Chwaszczynie.

Z uzyskanych informacji wiemy, że pożar wybuchł wewnątrz poddasza i płomieni na zewnątrz prawie nie było widać, jedynie miejscami przez szpary w dachu.

Pierwsi na miejscu byli nasi druhowie z OSP Chwaszczyno. „Przystąpiliśmy natychmiast do działań gaśniczych. Do budynku wprowadzono strażaków w aparatach ODO [ochrony dróg oddechowych – przyp. red.], którzy za pomocą kamery termowizyjnej szybko zlokalizowali źródło ognia i ugasili je.” – relacjonują strażacy na swojej stronie ospchwaszczyno.pl

Budynek został przewietrzony za pomocą oddymiaczy. Spaleniu uległa część konstrukcji dachowej. Przyczyną pożaru była najprawdopodobniej nieszczelność przewodu kominowego.  Dokładne przyczyny pożaru ustali biegły z zakresu pożarnictwa. Nikt nie został ranny.

W akcji gaśniczej brało udział OSP Chwaszczyno, OSP Miszewo, OSP Banino, JRG 4 Gdynia (dwa pojazdy), JRG Kartuzy (trzy pojazdy w tym zastępca komendanta PSP Kartuzy).

 

fot. Martyna Żytkowska oraz OSP Chwaszczyno:

{unitegallery duze2 catid=12}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.