Podsumowanie ankiety – nowe połączenie busowe z centrum Chwaszczyna do PKM Gdańsk Osowa

Autor: Sołectwo Chwaszczyno

Przedstawiamy Państwu podsumowanie wyników ankiety dot. uruchomienia nowej linii busowej z centrum Chwaszczyna do PKM Osowa. Ankieta została udostępniona w dniach od 27.01.do 10.02.2020 r.
Ankieta została udostępniona poprzez e-mailowy biuletyn sołecki, na stronie internetowej oraz poprzez profil FB portalu Chwaszczyno.pl, na profilach FB rady sołeckiej Chwaszczyna i Tuchomia, sołtysa, członków rady sołeckiej oraz radnych z Chwaszczyna oraz Tuchomia oraz Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Mieszkańcy dla Tuchomia”. Łącznie ankietę wypełniły 179 osoby.

Podsumowanie otrzymanych odpowiedzi (zaprezentowane zostały tylko odpowiedzi z najwyższą frekwencją):

– 143 osoby deklaruje chęć korzystania z nowej linii busowej (ok. 80%),
– 113 osób deklaruje chęć korzystania z linii busowej przez młodzież i dzieci dojeżdżające do szkół (ok. 64%),
– 102 osób deklaruje chęć codziennego korzystania z busa (57%),
– 29 osób deklaruje korzystanie z buda 1-3 razy w tygodniu (16%),
– 127 osób potwierdza, że jest w stanie ponieść koszt biletu na poziomie 3 zł za przejazd (ok. 71%), dla 31 osób cena jest za wysoka,  6 osób zainteresowanych jest biletem ze zniżką dla młodzieży, emerytów itp.,  13 osób jest zainteresowanych biletem miesięcznym lub włączeniem linii do istniejącego systemu biletów miesięcznych,
– najczęściej wskazywane godziny odjazdów porannych to 6.10, 6.50 oraz 7.15,
– najczęściej wskazywane godziny odjazdów popołudniowych to 15.35, 16.35 oraz 17.20.

Najczęściej wskazywane godziny odjazdu pokrywają się z wcześniej sugerowanym godzinami, przekazanymi przewoźnikowi.

W najczęściej podawanych powodach braku możliwości korzystania z linii jest zbyt daleka odległość do najbliższego przystanku i propozycje rozszerzenia lub zmiany trasy przejazdu oraz zbyt wysoka cena biletu.

Ze względu na stan dróg lokalnych linia została zaproponowana do uruchomienia na trasie z centrum Chwaszczyna przez ul. Mickiewicza, Sobiesława I, ul. Nad Jeziorem (Nowy Świat) i ul. Barniewicką do PKM Gdańsk Osowa. W przypadku wystarczającej liczby pasażerów i utrzymani linii oraz poprawy przejezdności pozostałych dróg, zwrócimy się z prośbą o przeanalizowanie możliwości rozszerzenia kursowania busa o alternatywne trasy.
Sołectwo Chwaszczyno

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.