Obwodnica metropolitalna – WSA wydał wyrok

Jest rozstrzygnięcie w sprawie decyzji środowiskowej dla Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie podtrzymał ważność kluczowego dokumentu, który jest niezbędny do rozpoczęcia jej budowy.

Skargi dotyczące dokumentu zostały oddalone – orzekł we wtorek Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie.
Czy to  krok do przodu  i zielone światło do budowy obwodnicy? Wyrok nie jest prawomocny, więc zaskarżającym go stronom przysługuje prawo do dalszych odwołań

Komplikacje związane z dokumentem opisującym wpływ inwestycji na środowisko, a więc niezbędnym do budowy trasy z Chwaszczyna przez Żukowo do Straszyna, trwały od 2015 roku. Decyzję środowiskową zaskarżali mieszkańcy Glincza, Żukowa, Kolbud i kolbudzcy samorządowcy. Sprawą zajmowały się Regionalna, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, a nawet Naczelny Sąd Administracyjny.

 

Więjcej o tej sparawie pisaliśmy w artykule:

ORZECZENIE W SPRAWIE OMT POZNAMY 27 LUTEGO

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.