Nieusprawiedliwiona absencja na sesji uszczupli kieszeń radnego o 100 złotych.

 

 

Na piątkowej sesji Gminy Żukowo Radni podjęli m.in.w sprawie ustalenia zryczałtowanych diet dla radnych i zwrotu kosztów podróży służbowych dla sołtysów Gminy Żukowo. 

Maksymalne stawki procentowe dla poszczególnych funkcyjnych, w tym przewodniczącego i jego zastępców, są takie same jak w poprzedniej kadencji. Jeżeli radny pełni więcej niż jedną funkcję w radzie, przysługuje mu prawo do jednej diety ustalonej w najwyższej wysokości.

 

Uporządkowano kwestię potrąceń wysokości diety za nieobecność na sesji.

 

Kwotę miesięcznej zryczałtowanej diety radnego obniża się o kwotę 100zł za każdorazową nieusprawiedliwioną nieobecność na sesji Rady Miejskiej oraz o kwotę 50zł za każdorazową nieusprawiedliwioną nieobecność na posiedzeniu komisji stałej Rady Miejskiej.

 

Pzewodniczący rady może nieobecność usprawiedliwić jeśli nieobecność będzie:

1) spowodowana wykonywaniem innych obowiązków związanych z pełnieniem funkcji radnego w przypadku delegowania przez Przewodniczącego Rady Miejskiej.

2) wynikającej z choroby potwierdzonej zwolnieniem lekarskim lub inną dokumentacją medyczną ( np. wypisemze szpitala, zaświadczeniem lekarskim),3) wynikającej z udziału w pogrzebie: małżonka, dziecka, ojca, matki, ojczyma, macochy, siostry, brata, teścia,teściowej, babki, dziadka a także danej osoby pozostającej na utrzymaniu lub pod bezpośrednią opieką,

4) wynikającej z wezwania do stawienia się przed urzędami administracji rządowej lub samorządowej, sądami,organami prokuratury lub policji w charakterze świadka, biegłego lub strony postępowania.

 

Ustalono również miesięczną zryczałtowaną kwotę z tytułu zwrotu kosztów podróży służbowych w granicach  administracyjnych Gminy Żukowo dla sołtysów Gminy Żukowo w wysokości 15% maksymalnej wysokości diety, stanowiącej 75% półtorakrotności obowiązującej w dniu wypłaty kwoty bazowej, określonej w ustawie budżetowej dla osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.