Naucz się pływać! To takie proste

Sport to zdrowie, a basen to doskonały sposób na miłą aktywność fizyczną. Pływanie zaskarbiło sobie już serca wielu. To sport dla wszystkich bez względu na wiek czy stan zdrowia. Nie musisz mieć zasobnego portfela, by trenować. Wystarczą dobre chęci i umiejętność pływania. Jeśli jeszcze jej nie posiadłeś nie czekaj i spróbuj swoich sił już dziś.

Pływać każdy może

Pływanie jest bardzo przyjemnym sposobem na aktywność fizyczną i spędzenie wolnego czasu. Sama nauka nie stanowi dla małych dzieci żadnego problemu, gorzej z dorosłymi, którzy często krępują się spróbować swoich sił na basenie. Wystarczy się odważyć, a zapewniam Cię, że pływania może nauczyć się każdy. Pływanie jest doskonałym sportem dla każdego. Nie wymaga od nas posiadania wyjątkowej kondycji fizycznej czy doskonałego stanu zdrowia. To dobry sposób na zadbanie o zdrowie i piękną sylwetkę. (cytat: http://sunbarrel.pl/stroje-kapielowe-funky-trunks/ ) Jeśli nie chcesz uczyć się sam, spróbuj treningu w szkole pływania. Obecnie praktycznie przy każdej pływalni organizowane są lekcje nauki pływania zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Do rozpoczęcia nauki pływania nie potrzeba wiele, wystarczy mieć strój kąpielowy, czepek i okulary. Niezbędne oczywiście jest zakupienie wejściówki na basen. Z czasem możesz zdecydować się na karnet pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Spróbuj sam nauczyć się pływać

Kiedy wstydzisz się poprosić o pomoc doświadczonego trenera możesz spróbować samodzielnie nauczyć się pływać. Na początek oswój się z wodą, kucaj aby zanurzyć się jak najgłębiej. Jeśli czujesz strach udaj się na basen z osobą bliską. Kolejnym krokiem jest nauczenia się trzymać głowę pod wodą. Po prostu ją zanurzaj jak najdłużej potrafisz. Im więcej razy to zrobisz tym pewniej będziesz czuł się w wodzie podczas pływania. Następnie musisz potrenować unoszenie się na powierzchni. Połóż się swobodnie na wodzie przy krawędzi basenu i spróbuj wytrzymać w takiej pozycji jak najdłużej. Poświęć na to ćwiczenie kilka wizyt na basenie. Później postaraj się dryfować bez trzymania krawędzi basenu. Jeśli czujesz się już pewnie spróbuj poruszać nogami lub rękami. Kolejnym krokiem, który przybliży cię do swobodnego pływania jest próba pokonania płytkiego basenu z piankową deską. Z jej użyciem możesz trenować pracę nóg i rąk. Po ok. 2 tygodniach pływania z użyciem deski spróbuj swoich sił pływając samodzielnie. Początki mogą być ciężkie jednak systematyczne treningi i sporo chęci sprawią, że posiądziesz upragnioną umiejętność pływania.{jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.