Nabożeństwo majowe – zapraszamy do wspólnej modlitwy 12 maja 2019 r.

Maj – najpiękniejszy miesiąc w roku.

Maj – miesiąc, w którym Kościół szczególnie czci Matkę Bożą, która tak bardzo wpisała się w historię i tradycję naszego narodu, której tak dużo zawdzięczamy.

Maj – to okres szczególnej modlitwy wielbiącej Maryję – nabożeństwa majowego, gromadzącego czcicieli Matki Bożej nie tylko w świątyniach, ale i przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

W naszej parafii jednym z miejsc wspólnej modlitwy jest krzyż u p. Jerzego Kreft (k. żwirowni, na skrzyżowaniu ulic Sobiesława I i Mickiewicza).

W niedzielę, 12 maja, nabożeństwo odbędzie się z oprawą muzyczną w języku kaszubskim, którą przygotuje zespół „KASZUBKI”.

Na wspólnej modlitwie spotykamy się o godz. 18.00.

Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Danuta Jastrzębska /Zespół KASZUBKI/
Zdjęcie: archiwum zespołu

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.