Ogłoszenie dot. Mszy Świętych w Chwaszczynie. Transmisje TV i online z naszej parafii

Autor: nadesłane: ks. Piotr Gruba - proboszcz parafii w Chwaszczynie

Kochani Parafianie, biorąc pod uwagę obecną sytuację oraz mając na celu dobro każdego z nas, Polski i całego świata, proszę o zapoznanie się z dzisiejszym DEKRETEM Księdza Arcybiskupa (pełen tekst na stronie: Gość Gdański).

Pragnę ogłosić, jak będzie wyglądać życie duszpasterskie w naszej parafii, którym patronują święci: Szymon i Juda Tadeusz oraz Maria Magdalena:

 1. W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, wydaję decyzję, aby w Archidiecezji Gdańskiej podczas każdej Mszy św. wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób (łącznie z osobami duchownymi i posługującymi). Osoby wchodzące do kościoła będą policzone. Podjęte szczególne środki ostrożności mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa, a więc – pomimo ogromnego głodu i pragnienia Eucharystii – są wyrazem miłości bliźniego.
 2. Pragnę przypomnieć o dyspensie wydanej przeze Księdza Arcybiskupa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Szczególnie proszę o pozostanie w domach:
  • osoby w podeszłym wieku,
  • osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.)
  • dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
  • osoby, które czują obawę przed zarażeniem.

Proszę, aby na Mszę Świętą przychodzili Ci, którzy dali na intencję Mszy Świętej. Poniżej podany plan odprawiania Mszy Świętych w niedzielę 15.03.2020 r.: 

Plan Mszy Świętych w parafii w Chwaszczynie w okresie pandemii koronawirusa Plan Mszy Świętych w parafii w Chwaszczynie w okresie pandemii koronawirusa

 

Ponadto osoby korzystające z dyspensy Księdza Arcybiskupa, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Plan transmisji Mszy Świętych na jutrzejszą niedzielę:

 • 7:00 – TVP 1 z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach
 • 7:00 – Radio Plus z Bazyliki św. Brygidy
 • 9:00 – Polskie Radio (Program Pierwszy) i Radio Maryja z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie
 • 09:00 – na facebookowym profilu – Parafia Matki Bożej Fatimskiej Gdańsk Żabianka
 • 9:30 – Telewizja TRWAM z Jasnej Góry
 • 10:00 – na facebookowym profilu „Gość Gdański” z Archikatedry Oliwskiej
 • 11:00 – TVP 1 z Jasnej Góry
 • 12:00 – Radio Gdańsk z kościoła św. Elżbiety w Gdańsku dla polskich marynarzy i rybaków oraz rodaków poza granicami kraju
 • 13:00 – TVP POLONIA z kościoła pw. św. Joachima w Sosnowcu
 • 20:00 – na facebookowym profilu „Gość Gdański” z Archikatedry Oliwskiej

 

 1. Wraz z kapłanami naszej parafii każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – będziemy odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę parafian, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z nami – kapłanami. Transmisja NA ŻYWO każdego dnia.
 2. Zawieszam wspólnie celebrowane nabożeństwa (Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, Godzinki, Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i inne), a uwzględniając ich bogactwo duchowe, zachęcam do indywidualnego i rodzinnego ich odprawiania.
 3. Ponadto zawieszam spotkania formacyjne, spotkania grup duszpasterskich oraz wszelkie inne zgromadzenia o charakterze formacyjnym lub pozaliturgicznym.

Najskuteczniejszym sposobem na zahamowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa – w zgodnej opinii ekspertów – jest pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów z innymi ludźmi, i o to Parafian serdecznie proszę. Przeżywajmy ten Wielki Post w duchu nadziei. Niech takie będą nasze wielkopostne postanowienia podejmowane z miłości i w duchu odpowiedzialności za siebie i innych.

Z darem kapłańskiej modlitwy

Ks. Proboszcz Piotr Gruba

Źródło: Parafia Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.