Muzyka? Tylko z dobrymi słuchawkami!

Dzień bez muzyki to dla wielu z nas dzień stracony. Obecnie każdy jest w posiadaniu odtwarzacza mp3 lub smartfona, dlatego dostęp do ulubionych melodii jest zdecydowanie ułatwiony. Jednak, by swobodnie słuchać ulubionych utworów musimy kupić słuchawki. I tutaj pojawia się problem, jakie rozwiązanie wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując słuchawki?

Znajdź rozwiązanie dla siebie

Słuchanie muzyki to idealny sposób na relaks po ciężkim dniu. Jednak, by nie uprzykrzać życia innym warto zakupić dobrej jakości słuchawki. Na rynku znajdziemy wiele modeli słuchawek od różnych producentów. Do wyboru mamy słuchawki douszne, multimedialne i przenośne. Czym jednak charakteryzuje się każdy model?

  • Słuchawki douszne – to proste rozwiązanie dla osób, które lubią słuchać muzyki w czasie biegania lub spaceru. Dzięki swojej funkcjonalności zyskały ogromne uznanie. Z ich użyciem możemy osiągnąć jakość dźwięku na bardzo dobrym poziomie. Ponadto są niewielkich rozmiarów przez co możemy je schować w kieszeni lub torbie. Niestety taki model słuchawek musi być używany z wyczuciem, bowiem naraża nasz słuch na spore obciążenia.

  • Słuchawki multimedialne – ten model idealnie przypadł do gustu graczom. Dzięki nim możemy też prowadzić rozmowy głosowe korzystają z różnego rodzaju komunikatorów. A wszystko dzięki wyposażeniu w niewielki mikrofon. Bardzo często ten typ słuchawek możemy też spotkać w call center.

  • Słuchawki przenośne – to kultowy model słuchawek, charakteryzuje się pałąkiem oplatającym naszą głowę. W latach 90-tych cieszyły się znaczną popularnością. To doskonałe rozwiązanie dla osób lubiących aktywny tryb życia. Słuchawki przenośne są bardzo stabilne przez co istnieje małe prawdopodobieństwo, że zsuną się nam z głowy.

  • Słuchawki bezprzewodowe – to bardzo ciekawe i nowoczesne rozwiązanie. Używając technologii cyfrowej lub bluetooth producenci pozbyli się ze słuchawek kabla. Z ich użyciem możemy poruszać się w odległości nawet 30 metrów od źródła muzyki. Minusem tego rozwiązania jest podatność na zakłócenia w odbiorze.

Zwróć uwagę na parametry

Kiedy model słuchawek już wybrany warto zwrócić uwagę na parametry. Zacznijmy od pasma przenoszenia czyli przedziale dźwięków, który jest określany w Hertzach. Na rynku możemy spotkać słuchawki o parametrach od 20 Hz do 20 kHz. Jest to pasmo w zupełności wystarczające dla odbiorców. Kolejnym parametrem jest impedancja, która jest mierzona w Omach. Im jest większa tym nasze słuchawki będą mniej wrażliwe na zakłócenia. Niestety im większa impedancja tylko słuchawki są cichsze. Na koniec warto sprawdzić efektywność, która określa skuteczność z jaką energia przekłada się na głośność. Pamiętajmy, by chronić nasz słuch 95 decybeli to wartość w zupełności wystarczająca do słuchania muzyki. Na rynku znajdziemy ogromny wybór słuchawek warto jednak oprócz logiem znanego producenta kierować się parametrami. Tylko wtedy kupując dane słuchawki będziemy w pełni zadowoleni z użytkowania. Marka nie jest kwestią najważniejszą przy podejmowaniu decyzji i powinniśmy o tym pamiętać udając się na zakupy. (cytat: http://www.sklep.bestaudio.pl/ ){jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.