Konsultacje społeczne Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju

 

Osoby zainteresowane realizacją Trasy Kaszubskiej i Obwodnicy Metropolitarnej Trójmiasta, mogą zgłaszać do końca stycznia uwagi do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, które ogłosiło konsultacje społeczne w tej sprawie.

 

Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju prowadzi konsultacje publiczne projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Program określa kierunki działań oraz priorytety inwestycyjne w zakresie rozwoju sieci dróg krajowych.

 

Program dokonuje diagnozy stanu obecnego sektora drogowego, definiuje zarówno cele planowane do osiągnięcia, jak i kluczowe obszary stanowiące tzw. wąskie gardła w transporcie osobowym i towarowym oraz odnosi się do zobowiązań i wyzwań, jakie stoją przed Polską w najbliższym czasie.

 

Program zakłada budowę lub dokończenie ciągów dróg ekspresowych i autostrad oraz budowę 35 obwodnic w ciągach dróg krajowych na łączną kwotę 92,8 mld zł. Ponadto w Programie znajduje się lista rezerwowa projektów. Realizacja wszystkich zadań inwestycyjnych z listy podstawowej oraz rezerwowej pozwoli na stworzenie sieci dróg krajowych w ramach następujących ciągów komunikacyjnych: A1, A2, A4, A18, S2, S3, S5, S6, S7, S8, S17, S22, S51, S61, S69 oraz S19 na odcinku Lubartów (Lublin) – (Rzeszów) Babica.

 

W związku z prowadzeniem prac zmierzających do przyjęcia Programu, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zaprasza do udziału w konsultacjach projektu Programu – w terminie od 22 grudnia 2014 r. do 30 stycznia 2015 r.

 

Dokumentacja dotycząca projektu Programu dostępna jest w wersji papierowej w siedzibie Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (bud. A pok. 46) w godzinach 9.00-15.00, gdzie jest ona wyłożona do wglądu,

 

Uwagi można zgłaszać w następujący sposób:

 

– na dedykowanym formularzu przesyłając na adres e-mail: konsultacjepbdk@mir.gov.pl,
na dedykowanym formularzu przesyłając tradycyjną drogą pocztową na adres Departamentu Dróg i Autostrad:
– ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa (w przypadku przekazania uwag za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu formularza do MIiR),
– na dedykowanym formularzu składając osobiście w siedzibie MIiR (Kancelaria Główna),
– składając ustnie do protokołu w MIiR ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie (bud. A pok. 46 w godz. 9.00-15.00).

 

Uwagi można zgłaszać w terminie od 22 grudnia 2014 r. do 30 stycznia 2015 r. Uwagi złożone po tym termine zostaną pozostawione bez rozpatrzenia.

 

Organem właściwym do rozpatrzenia uwag jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju, Departament Dróg i Autostrad.

 

Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie zamieszczone na stronach internetowych Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju oraz Biuletynu Informacji Publicznej MIiR, w terminie 30 dni od dnia zakończenia konsultacji.

 

30 stycznia 2015 r. o godz. 12:30 w sali Kinowej Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju przy ul. Wspólnej 2/4 odbędzie się konferencja konsultacyjna dotycząca projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023.

 

Pliki do pobrania:

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.