Kolejna dotacja na kościół – ołtarz boczny


Odrestaurowany został ołtarz główny

 

W dniu 31.03.2015 roku odbyła się V Sesja Rady Powiatu Kartuskiego na której podjęliśmy uchwałę o udzieleniu dotacji celowej dla Naszej Parafii pw. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza na zadania: „Prace konserwatorskie i restauratorskie rokokowego ołtarza bocznego” – kwota 29 000,00 zł.

 

Dotacje udzielane są na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Jako powiat udzieliliśmy kolejnej dotacji, gdyż w latach 2013-2014 odrestaurowany został ołtarz główny wraz z wymianą bocznych drzwi. Bardzo dziękuję wszystkim Radnym Powiatu Kartuskiego za podjęcie uchwały o przekazaniu dotacji dla naszego zabytkowego kościoła.

 

nadesłane: Radny Powiatu Kartuskiego Piotr Fikus

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.