„Kaszubki” dzisiaj zaśpiewają na nabożeństwie majowym na Borowcu

Maj – to najpiękniejszy miesiąc w roku. Jest to miesiąc w którym przyroda budzi się z zimowego snu do życia, a wszystko w nim wiosenne, pachnące i czyste.

Maj – to w Kościele okres szczególnej czci Matki Bożej, to okres szczególnej modlitwy wielbiącej Maryję – nabożeństwa majowego, które gromadzi czcicieli Matki Bożej nie tylko w świątyniach, ale i przy przydrożnych krzyżach i kapliczkach.

W naszej parafii jednym z miejsc wspólnej modlitwy jest krzyż u p. Jerzego Kreft (k. żwirowni, na skrzyżowaniu ulic Sobiesława I i Mickiewicza).

W niedzielę 21 maja nabożeństwo odbędzie się z oprawą muzyczną w języku kaszubskim, którą przygotuje zespół wokalny KGW Chwaszczyno „KASZUBKI”.

Na wspólnej modlitwie spotykamy się o godz. 19.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

 

Danuta Jastrzębska / Zespół KASZUBKI

fot. tytułowe: Kazimierz Jastrzębski

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.