Jak wybrać dobrego mechanika?

W dzisiejszych czasach wielu z nas bez samochodu czuje się jak bez ręki. Auto potrzebne jest nam do codziennego dojazdu do pracy, wyjazdu na zakupy czy zawiezieniu dzieci do szkoły. Jednak problem zaczyna się wtedy gdy samochód ulega usterce i musimy szybko znaleźć dobrego mechanika.

To jak ważny jest dobry mechanik wie każdy, komu zepsuł się kiedykolwiek samochód. Drobne usterki, takie jak przepalona żarówka możemy naprawić sami, ale jeśli pojawiają się większe awarie, jeśli szwankuje nam np. poduszka silnika to musimy udać się do specjalisty. Choć warsztatów samochodowych jest obecnie na rynku bardzo dużo, to znalezienie naprawdę dobrego mechanika graniczy z cudem. Tym bardziej, że nie zawsze wiemy jak rozpoznać dobrego fachowca i na co zwracać uwagę jeśli szukamy odpowiedniego mechanika.

Ważne szczegóły

Stare przysłowie mówi, że diabeł tkwi w szczegółach. W przypadku warsztatów samochodowych jest podobnie. W wielu przypadkach kilka szczegółów jest nam w stanie dać obraz tego jaki jest to warsztat i jacy pracują tam mechanicy. Po pierwsze wchodząc pierwszy raz do warsztatu, zwróćmy uwagę na to czy panuje tam porządek, w jakiem stanie i jakie są tam narzędzia. Ten kto nie dba o swoje miejsce pracy, nie zadba także o nasz samochód. Zorientuj się w cenach usług, pamiętaj, że zbyt niskie ceny powinny wzbudzić pewne podejrzenia. Zawsze proś o dokładne wyjaśnienie tego co mechanik będzie naprawiał w twoim aucie. Jeśli potrzebne będą dodatkowe naprawy mechanik powinien najpierw powiadomić cię o tym. Zawsze jasno umawiaj się na cenę usługi, już w momencie wstawiania auta na warsztat poproś o określenie ceny części i usługi. Unikniesz nieprzyjemnej niespodzianki po zakończeniu naprawy. Jeśli widzisz warsztat, w którym stoi dużo aut nie zawsze oznacza to, że jest on popularny a zarazem dobry. Może oznaczać to, że mechanicy pracują tam bardzo wolno, nie wywiązują się z terminów, stąd duża ilość aut. W momencie jeśli decydujesz się na naprawę samochodu w danym warsztacie poproś o podanie daty zakończenia prac. Zdarza się, że mechanicy nie wywiązują się z terminów napraw, nie warto korzystać z usług takiego warsztatu. Może to być bardzo kłopotliwe, gdyż w takim przypadku krótka jedno lub dwudniowa naprawa, może przeciągnąć się nawet do kilku dni. Jeśli nie korzystałaś dotąd z usług danego warsztatu, a podczas naprawy mechanik wymienia jakąś część, warto poprosić aby starą część dla ciebie zachował i po naprawie ci ją oddał. Niestety zdarzają się nieuczciwe praktyki, niekiedy klientom mówi się, że dana część została wymieniona choć wcale tak nie było. W wielu dobrych warsztatach przy przyjmowaniu auta na serwis, mechanik spisuje protokół, w którym zaznacza w jakim stanie auto zostało przyjęte na serwis, z jakimi uszkodzeniami, jaki był poziom paliwa.

Bądź czujny

Jeśli nie jesteś pewien warsztatu, masz złe przeczucia, coś wzbudza twoją niepewność, zwyczajnie nie zostawiaj auta u takiego mechanika. Postaraj się znaleźć inny warsztat, w którym będziesz czuł się lepiej.   {jcomments off}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.