Historyczne i wielkie inwestycje drogowe – Chwaszczyno, Żukowo bez korków – rok 2021

OBWODNICA METROPOLITALNA TRÓJMIASTA – JEST DECYZJA O BUDOWIE

5 czerwca 2018r.  Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów jednogłośnie opowiedział się za przyjęciem do realizacji w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego budowy Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. Inwestycja ta może rozpocząć się jeszce w tym roku lub na początku roku 2019.

Jak stwierdził Komitet Ekonomiczny, partnerstwo publiczno-prywatne jest jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie udźwignąć koszt budowy drogi ekspresowej, szacowany na około 2 mld zł. Oznacza to, że Obwodnicą Metropolitalną Trójmiasta pojedziemy prawdopodobnie w roku 2021. Wspólne działanie Burmistrza Gminy Żukowo Pana Wojciecha Kankowskiego, Posłów Pana Stanisława Lamczyka i Pana Marcina Horały oraz Rady Powiatu Kartuskiego przyniosła bardzo oczekiwany i pozytywny efekt. Budowa tej drogi jest dla nas strategiczną inwestycją i ma szczególne znaczenie dla Naszego Regionu i Gminy. Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta zwiększy atrakcyjność terenów i przyciągnie inwestorów, co z pewnością przyczyni się do utworzenia kolejnych miejsc pracy i rozwoju Gminy Żukowo i Powiatu Kartuskiego.

WYBRANO OSTATNIEGO WYKONAWCĘ NA BUDOWĘ TRASY KASZUBSKIEJ

Ostatni fragment Trasy Kaszubskiej – z Luzina do Bożegopola – powstanie za kwotę 338 mln zł. Zbuduje go firma PORR. Gdański Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał najkorzystniejszą ofertę firmy PORR na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Bożympolem Wielkim a Luzinem. Oferent zadeklarował cenę 338 mln zł i termin realizacji 31 miesięcy (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca).
Mamy już 3 wykonawców na 3 zadania:
1. odcinek z Gdyni do Szemudu – 23 km, (zadanie IV) – umowa z firmą Pol-Aqua – 817 mln zł;
2. odcinek z Szemudu do Luzina – 10 km, (zadanie III) – umowa z firmą Budimex – 335 mln zł;
3. odcinek z Luzina do Bożegopola – 10 km, (zadanie II skrócone) – umowa z firmą PORR – 338 mln zł. Łączna wartość projektu i budowy Trasy Kaszubskiej to 1 mld 490 mln zł.
Wybór wykonawcy dla ostatniego odcinka Trasy Kaszubskiej oznacza, że znamy wykonawców, którzy zrealizują 43-kilometrową drogę ekspresową S6 – TRASA KASZUBSKA. To oznacza, że nową drogą pojedziemy na przełomie 2020 i 2021 r. Trasa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. Na odcinku Chwaszczyno – Gdynia Wielki Kack oraz na odcinku Obwodnicy Trójmiasta w obrębie węzła Gdynia Wielki Kack – ze względu na natężenie ruchu – będą po trzy pasy. Droga ta, spowoduje rozwój Powiatu Wejherowskiego. Mamy duże inwestycje drogowe na KASZUBACH: Powiat Kartuski i Powiat Wejherowski.

pdfPlanowany wjazd i zjazd z węzła od ul. Oliwskiej pdf3.65 MB

jpgPlanowany wjazd i zjazd z węzła od ul. Oliwskiej jpg 6632px x 3508px4.31 MB

wjazd na wezel od oliwska m

 

Piotr Fikus Radny Powiatu Kartuskiego

 

Piotr Fikus
Radny Powiatu Kartuskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.