GRAND PRIX Turnieju KGW dla Chwaszczyna. Tuchom drugi w konkurencji wokalnej

XV Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żukowo okazał się bardzo szczęśliwy dla Pań z Chwaszczyna, które jednogłośnie zdobyły najważniejsze trofeum. W szranki czterech konkurencji stanęło piętnaście kół z całej gminy.

Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gminy Żukowo odbył się po raz piętnasty. Na hali widowiskowo-sportowej w Żukowie zaprezentowało się piętnaście kół, które wzięły udział w czterech konkurencjach. Każde stoisko uczestniczek turnieju było bogato wystrojone i zastawione. Panie zaprezentowały swoje najwspanialsze talenty.

turniej kgw 2017 7

KGW Tuchom w konkurencji tanecznej / fot. Tuchom.net

Starym zwyczajem jedną z konkurencji jest wypiek kulinarny. Tegorocznym tematem był sernik, który podlegał ocenie smaku i wyglądu. W kolejnym etapie Panie musiały zaprezentować na wybiegu własnoręcznie przygotowane stroje do motywu: „Deszczowa piosenka”. Konkurencja wokalna to pokaz talentu muzycznego i zaśpiewanie piosenki kabaretowej z inscenizacją do tematu „Warto było” i/lub „Mega babki”. Zwieńczeniem rywalizacji była prezentacja dowolnego tańca.

turniej kgw 2017 12

KGW Chwaszczyno w konkurencji: moda / fot. FB Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie

Każdy kolejny turniej KGW ma to do siebie, że uczestniczki wykazują niesamowite poczucie humoru, dystans do przywar, umiejętności i drzemiący talent. Ich pomysłowość nie zna granic, a przy tym potrafią się dobrze bawić.

turniej kgw 2017 5

Doping publiczności z trybun / fot. Tuchom.net

Na jubileuszową edycję przygotowano ogromny tort. W przerwie między konkurencjami czas umilali Czarodzieje z Kaszub, Rapsofia, Jass&One, Marek Sękowski i zespół Kris.

15-ta edycja turnieju została uczczona ogromnym tortem. W przerwie pomiędzy konkurencjami prezentowały się lokalne zespoły: Czarodzieje z Kaszub, Rapsodia, Jass&One. Swoim śpiewem zachwycił wszystkich Marek Sękowski, a do tańca całą salę porwał zespół Kris.

turniej kgw 2017 17

Ogłoszenie wyników / fot. FB Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie

WYNIKI:

Grand Prix turnieju – KGW Chwaszczyno

Ciasto – sernik
I miejsce – KGW Otomino, KGW Leźno
II miejsce – KGW Pępowo
III miejsce – KGW Widlino

Moda – deszczowa kreacja:
I miejsce – KGW Borkowo, KGW Łapino
II miejsce – KGW Niestępowo
III miejsce – KGW Przyjaźń

Konkurencja wokalna:
I miejsce – KGW Małkowo
II miejsce – KGW Tuchom
III miejsce – KGW Żukowo

Kategoria taneczna:
I miejsce – KGW Skrzeszewo
II miejsce – KGW Miszewo
III miejsce – KGW Glincz

Wyróżnienie za udział w turnieju otrzymało KGW z Tomaszowa Mazowieckiego.

Foto:
– FB Koło Gospodyń Wiejskich w Chwaszczynie
– Tuchom.net

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.