Dzień Ziemi w Nowym Świecie

 

 

 

{module do-reklamy-intertekst|none}Dzień 18 kwietnia 2011 był bardzo pracowitym dniem dla mieszkańców Nowego Świata. Ze względu na opóźniającą się wiosnę oraz bliskość Świąt Wielkanocnych dzień ten był jedynym wolnym terminem na zorganizowanie corocznych akcji sadzenia lasu oraz sprzątania świata.

O pierwszej z tych akcji pisze na portalu osowa.com oraz chwaszczyno.com  Pani Małgosia Biernat, która czynnie wspierała nas w tym zadaniu. Ja ze swej strony chciałbym tylko dodać, że sadzenie lasu bardzo spodobało się dzieciom, które po zakończeniu pracy otrzymały drobne upominki oraz ciekawe i pięknie wydane materiały na temat Nadleśnictwa Kolbudy, którego las obok Nowego Świata jest częścią.

 

Sprzątanie świata, które objęło teren miejscowości, pobliskiego lasu oraz jeziora Wysockiego, rozpoczęło się o godz. 16-tej. Jak zwykle frekwencja i pogoda dopisała. Akcja zakończyła się ok. godz. 17:30 zapełnieniem wszystkich pobranych z Urzędu Gminy worków w ilości 100szt. x 120l. Przyjmując, że worki były zapełniane w 80% daje to w sumie ok.10m3 (!) zebranych śmieci, głownie z okolic jeziora i kontenerów do segregacji śmieci.

Następnie mieszkańcy spotkali się na ognisku, gdzie mile spędzono czas do późnych godzin wieczornych.

Mamy nadzieję, że ta akcja pozwoli okolicznym mieszkańcom z Osowej, Chwaszczyna i oczywiście Nowego Świata jak najdłużej cieszyć się czystym otoczeniem wokół naszej miejscowości. Korzystając z okazji mieszkańcy chcieliby prosić wszystkie osoby spoza Nowego Świata, które korzystają z kontenerów do segregacji śmieci, o kulturalne i zgodne z ich przeznaczeniem wykorzystanie.

Pragniemy również złożyć serdeczne podziękowania Urzędowi gm. Żukowo za pomoc w organizacji tej akcji.

Pozdrawiam,

Piotr Kurzyński

 

Zdjęcie 1: Plaża nad jeziorem przed sprzątaniem

Zdjęcie 1: Plaża nad jeziorem przed sprzątaniem

 

Zdjęcie 2: Jedna z grup mieszkańców przy zebranych śmieciach

Zdjęcie 2: Jedna z grup mieszkańców przy zebranych śmieciach{module do-reklamy-intertekst-2|none}

 

 

{module reklama-artykul-n|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.