Dlaczego ankiety dotyczące OMT zostały unieważnione?

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

5 lutego burmistrz Jerzy Żurawicz, marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk oraz poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk złożyli wizytę w centrali GDDKiA w Warszawie. Podczas spotkania z przedstawicielami GDDKiA samorządowcy i poseł na Sejm RP rozmawiali o umożliwieniu przeprowadzenia zmian w proponowanym wariancie IA OMT. Chciano pogodzić interesy przedsiębiorców z Miszewa i mieszkańców gminy Żukowo.

 

 

Według naszych informacji burmistrz stwierdził, że zna przybliżone wyniki ankietowania, które otrzymał od sołtys Miszewa, radnych RM i mieszkańców. Oczywiście wyniki te były jedynie przypuszczeniami, gdyż pochodziły od osób, które rozmawiały z wieloma mieszkańcami pytając ich o to w jaki sposób głosowali. Żaden radny, czy sołtys tak naprawdę nie wie przecież, czy oddano dokładnie 150 głosów na wariant Neret I (niebieski), czy 50 za wariantem IA (czerwony) – gdyż takie liczby miały paść podczas rozmów w Warszawie. To stwierdzenie najprawdopodobniej wzbudziło podejrzenia wśród przedstawicieli GDDKiA „co do wątpliwości dotyczących badania ankietowego”.

Nazajutrz 6 lutego w siedzibie UG Żukowo pojawili się przedstawiciele GDDKiA oddziału gdańskiego z żądaniem wydania urny do głosowania. Podczas oględzin nie stwierdzili żadnego naruszenia pieczęci i zabezpieczeń urny. Jednakże całe ankietowanie zostało anulowane.

Według informacji, jakie udało nam się uzyskać w urnie znajdowało się około 280 ankiet, zatem głosy tyluż osób zostały zakwestionowane.

 

Burmistrz Jerzy Żurawicz na wieść o zabraniu urny 6 lutego z siedziby UG Żukowo natychmiast interweniował w GDDKiA w Gdańsku żądając zwrotu urny i przedłużenia możliwości składania ankiet do 15 lutego. Wniosek ten niestety został odrzucony.

Burmistrzowi udało się jednakże załatwić dwa dodatkowe terminy, kiedy to mieszkańcy gminy Żukowo będą mogli składać ankiety. Będzie to 15 lutego w remizie w Baninie, oraz 19 lutego w remizie w Miszewie. W obu punktach ankiety będzie można składać w godzinach 15-20.

Poza tymi dwoma terminami ankiety można składać jedynie w siedzibie GDDKiA w Gdańsku Oliwie przy ulicy Subisława 5 do 20 lutego do godziny 20.

W celu wypełnienia ankiety należy posiadać stosowne dokumenty uprawniające do udziału w głosowaniu, tj. dowód osobisty lub akt własności działki w obrębie proponowanych zmian.

 

Wojciech Albecki

 

{module Autor-Wojciech-Albecki|none}

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.