Czym jest i czy warto korzystać z auto detailingu ?

Autor: nadesłane

Wygląd samochodu, bardzo często świadczy o jego eksploatacji. Auto podczas użytkowania ulega zużyciu i jego wygląd może się zmienić w mniejszym lub większym stopniu. W takiej sytuacji, warto jest skorzystać z zaawansowanej metody pielęgnacji samochodu, aby przywrócić mu dawny wygląd. Chodzi o auto detailing, który jest zestawem usług, podczas którego karoseria, szyby oraz wnętrze auta zostaną poddane czyszczeniu połączonymi z renowacją. 

Czym właściwie jest auto detailing?

Auto detailing, jest wieloetapową pielęgnacją auta, która uwzględnia jego poszczególne elementy. Znacznie różni się od mycia samochodu jakie znamy, taki zestaw zabiegów może trwać dosłownie godzinami, wykonywane są ze starannością o najmniejsze szczegóły. Celem tych działań, nie jest tylko i wyłącznie wyczyszczenie go ale również konserwacja, renowacja oraz zabezpieczanie przed działaniem szkodliwych czynników. Może być on wykonywany na nowych, ale również na używanych autach.

Auto detailing dotyczy zewnętrznych ale również wewnętrznymi częściami auta, dostosowuje wszelkie działania do potrzeb auta. Nie jest tylko samym myciem, polega również na usunięciu niektórych defektów, np. usunięcia rys. Do tych usług, zalicza się również polerowanie całego pojazdu. Istnieje dodatkowa opcja, zabezpieczenia na przyszłość karoserii. Nakładana jest niewidoczna warstwa ochronna, dzięki niej, przez pewien czas kurz czy pył nie będą kleić się do karoserii. Jest również alternatywne rozwiązanie, gdy nie chcemy nakładać warstwy ochronnej, stosowana jest specjalna folia którą oklejany jest samochód. 

Jeśli chodzi o zabiegi wykonywane wewnątrz samochodu, pranie to niestety nie wszystko. Stosowane są specjalne kosmetyki, które doprowadzą do ładu wszystkie plastiki, które znajdują się wewnątrz auta. Często również popękane czy zniszczone skóry na fotelach, również można doprowadzić do takiego stanu, że będą wyglądały zupełnie jak nowe.

Powodów, dla których warto skorzystać z tych usług, jest kilka. Zaletą, z pewnością jest, że auto detailing wydłuża żywotność samochodu oraz w efektywny sposób zabezpiecza elementy samochodu. Dbanie o samochód, zwiększa jego rynkową wartość, samochód utrzymany w dobrym stanie, z pewnością będzie cieszył się sporym zainteresowaniem wśród kupujących. 

Dlaczego warto wykonywać car detailing?

Regularne odwiedzanie myjni, niestety nie wystarczy aby zachować samochód oraz jego poszczególne elementy w idealnym stanie. Powierzchniowe mycie, jest w stanie usunąć jedynie zgromadzony brud a w żaden sposób nie zabezpiecza lakieru. Istnieją również takie firmy, które zajmują się usuwaniem wgnieceń. Najlepiej, zdecydować się na kompleksowy detailing, w którym profesjonaliści zadbają o lakier ale również o wnętrze. Takimi zabiegami zajmuje się sporo profesjonalnych firm, dostępnych w wielu miastach takich jak car detailing Gdańsk, Poznań czy Warszawa. Zadbaj o swój samochód już dziś i ciesz się jego zadbanym wyglądem przez bardzo długi czas. 

Źródło: nadesłane

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.