Czy prace na ul. Mickiewicza prowadzone są zgodnie ze sztuką budowlaną? – pytają Mieszkańcy

Mieszkańcy Chwaszczyna co rusz do redakcji Chwaszczyno.pl wysyłają maile i wiadomości, w których zwracają uwagę na niedociągnięcia w budowie ulicy Mickiewicza. Wprawdzie prace cały czas trwają, to jednak nie uszło Ich uwadze kilka mankamentów w miejscach, które wydają się być zakończone.

Po tym, jak błąd urzędniczy doprowadził do tego, że cała ulica Mickiewicza będzie wyłożona kostką szarą (pisaliśmy o tym na łamach Chwaszczyno.pl w artykułach: „Szara zamiast żółtej kostki chodnikowej na ulicy Mickiewicza” oraz „Zmiany na modernizowanym odcinku ul. Mickiewicza”), Mieszkańcy Chwaszczyna zaczęli zwracać baczną uwagę na to, co się dzieje w trakcie prac budowlanych.

W nadesłanych materiałach Mieszkańcy zwracają uwagę na takie fragmenty:

fotografia nr 1 – brak ciągłości chodnika na widocznych na zdjęciu miejscach,

mickiewicza do naprawy 1

Fotografia nr 1 / nadesłane

fotografia nr 2 – brak zaniżonego krawężnika po przejściu na drugą stronę łącznika pomiędzy ul. Mickiewicza i ul. Gdyńską, co powoduje utrudnienie dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami,

mickiewicza do naprawy 2

Fotografia nr 2 / nadesłane

fotografia nr 3 – brak żółtych płytek „integracyjnych” dla osób niewidomych, takich, jakie występują na kolejnym przejściu dla pieszych – fotografia nr 4,

mickiewicza do naprawy 3

mickiewicza do naprawy 4

Fotografia nr 3 i nr 4 / nadesłane

fotografia nr 5 – krawężnik tak zaplanowano, że wchodzi w część ul. Żeromskiego, powodując zawężenie tej ulicy z jednoczesnym utrudnieniem przy wymijaniu się pojazdów na tym skrzyżowaniu.

mickiewicza do naprawy 5

Fotografia nr 5 / nadesłane

Oprócz wymienionych „niejasności” Mieszkańcy zwrócili uwagę także na nieprofesjonalnie ułożoną kostkę. Ich zdaniem najlepiej to pokazały kałuże po obfitych opadach w okolicach świąt Wielkanocnych.

– Gdzie jest inspektor nadzoru budowlanego? – pytają Mieszkańcy w przesłanej wiadomości.

Czy przedstawione przez Mieszkańców uwagi co do prac budowlanych są słuszne i mają swoje uzasadnienie w prawie budowlanym?

opracowanie na podstawie nadesłanych przez Mieszkańców Chwaszczyna materiałów

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.