Pierwszy Kaszubski Rajd Krajoznawczy Perkun. W programie zwiedzanie zabytkowego kościoła Chwaszczynie

Rajd odbędzie się 2 maja br. na terenie gminy Żukowo. Stanowiska przy wybranych atrakcjach (Chwaszczyno, Żukowo, Leźno) będą czynne od godziny 10:00 do 15:00. Finał odbędzie się w Miszewku w godzinach 15:00-17:00.

Zadaniem uczestników Rajdu będzie odwiedzenie trzech wybranych lokalizacji na terenie gminy: Pałac w Leźnie, Kościół w Chwaszczynie, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żukowie, gdzie poznają ich historię i będą mogli obejrzeć je w sposób niedostępny na co dzień dla publiczności. W pierwszym odwiedzanym miejscu uczestnicy otrzymają ulotkę z opisem rajdu, lokalizacją poszczególnych atrakcji jak również ich opisem. W każdym kolejnym miejscu na ulotce przybita zostanie pieczątka. Na tych, którzy zbiorą ich komplet czekać będzie poczęstunek w Miszewku, praktyczny pokaz broni historycznej oraz pamiątkowe niespodzianki.

Rajd organizowany jest przez Klub Strzelecko-Kolekcjonerski Perkun, który jest młodym, prężnie rozwijającym się klubem sportowym. W tym roku przeprowadził się do Miszewka w gminie Żukowo. Wśród członków są ludzie, którzy pasjonują się historią i krajoznawstwem, a otwarcie własnego obiektu na terenie gminy Żukowo było dla nich okazją do głębszego poznania bogactwa okolicznych terenów. Przy tej okazji narodził się pomysł, aby podzielić się tym z okolicznymi mieszkańcami, dla których ciekawym mogłoby być poznanie lub przypomnienie sobie dziedzictwa kulturowego ich Małej Ojczyzny. Stąd pomysł na imprezę, która promowałaby aktywne spędzanie czasu z historią i przyrodą, a jednocześnie mogłaby się wpisać na stałe w kalendarz majowego odpoczynku podczas długiego weekendu.

Rajd jest imprezą rodzinną, zaadresowaną do tych wszystkich, którzy chcą ciekawie i aktywnie spędzić dzień z dziedzictwem kulturowym gminy Żukowo oraz spróbować swych sił w strzelectwie.

Harmonogram:

10:00 -15:00 – zwiedzanie obiektów: Pałac w Leźnie, Kościół w Chwaszczynie, Centrum Zarządzania Kryzysowego w Żukowie

15:00 -17:00 – finał na strzelnicy KSK Perkun w Miszewku: pokazy, poczęstunek, wręczenie nagród

więcej informacji: www.perkunklub.pl

Informacja prasowa
Gmina Żukowo
Beata Bujnowska-Kowalska

perkun kaszubski rajd 1

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.