700 osób pobiegnie w sobotę w Kartuzach

Kilka dni zostało do niecodziennego wydarzenia jakimi są Kartuskie Biegi Uliczne. Do biegowej stolicy Kaszub zapowiedziało przybycie około 700 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski.

Kartuskie święto biegania odbędzie się 29.04.2017 r. od godziny 9:40 w Kartuskim Parku Solidarności.

Bieg główny pn. Kartuska ‘10 odbędzie się na nowej, malowniczej i uroczej trasie. Start i metę zaplanowano na Orliku przy ulicy Chmieleńskiej, następnie uczestnicy pobiegną w stronę miejscowości Kosy, potem 6-kilometrowy odcinek poprowadzony będzie drogami leśnymi obok zamku w Łapalicach do ulicy Mikołaja Reja.

kaszuby biegaja kartuzy 2

Bieg główny przeprowadzony będzie w 15 kategoriach, a na wyróżnienie mogą również liczyć najlepsi mieszkańcy miasta i gminy Kartuzy. W programie imprezy przewidziano również 16 biegów dla dzieci i młodzieży w ramach cyklu Małe Kaszuby Biegają. Pomiar czasu i ustalenie kolejności odbędzie za pomocą elektronicznego systemu chipów pasywnych. Będą również biegi towarzyszące dla przedszkolaków na 100 m oraz dla początkujących na 400 m i 1200 m.

Na mecie na każdego czekać będzie unikatowy medal, pamiątkowa koszulka, ciepły posiłek oraz wręczone zostaną liczne nagrody, dodatkowo wśród wszystkich, którzy ukończą bieg główny rozlosowane będą nagrody niespodzianki.

kaszuby biegaja kartuzy 3

Patronat honorowy nad imprezą objęli:
Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego
Adam Kwiatkowski – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku
Mieczysław Grzegorz Gołuński – Burmistrz Gminy Kartuzy

Nad bezpieczeństwem czuwać będą m.in.: Policja Powiatowa w Kartuzach, Straż Miejska w Kartuzach, Ochotnicza Straż Pożarna w Łapalicach, Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach.

Dla wszystkich chętnych dobra wiadomość, gdyż będzie można zapisać się na Bieg Główny również w dniu biegu w godzinach 8:00 do 10:30 w biurze imprezy – Kartuzy, Klasztorna 1 /Kartuskie Centrum Kultury/

Na imprezę serdecznie zapraszają: Urząd Miejski Kartuzy oraz Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej.

Każdy z zawodników oraz kibiców będzie mógł wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla Milenki.

kaszuby biegaja kartuzy 4

Zapraszamy na wspólny trening
Zbiórka: Kartuzy, Park Solidarności 19.04.2017r. /środa/, g. 19
Po rozgrzewce pobiegniemy trasą KARTUSKIEJ ‘10
Trening poprowadzi Rafał Labuda z zespołem

Polecamy akcję pomocy dla Zbigniewa Brylowskiego z Kartuz, maratończyka i triathlonisty, który potrzebuje pomocy w walce z nowotworem mózgu. W kosztownej walce z glejakiem Zbyszkowi pomóc może każdy, w tym środowisko sportowców i koledzy z triathlonowych zawodów. Nie trzeba nawet sięgać do portfela, wystarczy przekazać na jego rzecz 1% podatku, czyli w formularzu PIT w stosownej rubryce podać nr KRS 0000229780 i jako cel szczegółowy wpisać „Dla Zbigniewa Brylowskiego”.

Kto chciałby pomóc natychmiastowo, może przekazać środki w zbiórce zorganizowanej na platformie internetowej – szczegóły na stronie pomagam.pl.

Szczegóły: www.kartuskiebiegiuliczne.cyklkb.pl, www.kaszubybiegaja.pl

Program Minutowy:
09:40 – 400m /MKB/
– rocznik 2009 i mł.
– rocznik 2008
– rocznik 2007

ok. 10:00 – 800m /MKB/
– rocznik 2006
– rocznik 2005
– rocznik 2004

ok. 10:20 – 1200m /MKB/
– rocznik 2003-2002
– rocznik 2001-2000

ok. 10:35 – Bieg Przedszkolaków – ok. 100m

11:00 – BIEG GŁÓWNY

ok. 11:05 – 12:00 – bieg dla wszystkich chętnych powyżej 16 lat

ok. 11:15 – Bieg Rekreacyjny dla Szeregowców „Nowej” Podstawówki, którzy nie biegali w MKB – ok. 400m

ok. 11:20 – Dekoracja Małe Kaszuby Biegają

nadesłane: Kaszuby Biegają

kaszuby biegaja kartuzy 1

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.