Szara zamiast żółtej kostki chodnikowej na ulicy Mickiewicza

Rozpoczęła się budowa ul. Mickiewicza w Chwaszczynie. Pierwszy etap prac wzbudził jedną podstawową wątpliwość. Chodnik został wyłożony szarą kostką brukową – inaczej, niż zakładał projekt, w którym wybrano żółty kolor kruszywa.

Na spotkaniach i konsultacjach z mieszkańcami oraz przygotowanej dokumentacji projektowej zaplanowano na chodnikach kostkę koloru żółtego. Na podstawie tej dokumentacji wydano pozwolenie na budowę, które jest obowiązujące dla gminy. Jednak urzędnik w materiałach przetargowych zmienił zapis dotyczący koloru kostki brukowej.

kostka szara chwaszczyno mickiewicza 1

fot. Widok żółtej kostki

W związku z powyższym nasuwa się wiele pytań. Dlaczego, przygotowując materiały przetargowe, urzędnik bez ustaleń z mieszkańcami zamienił kolor żółty na szary? Kto odpowiada za stan rzeczy? Czy to był błąd urzędniczy?

Różnica z zakupie kostki szarej i żółtej to około 10 zł. Przy inwestycji wartej 1 050 000 zł, w której zaplanowano około 1 300 m² na chodniki, różnica 13 000 zł stanowi 1,4% powyższej kwoty. Czy dla oszczędności zmieniono kolor kostki?

kostka szara chwaszczyno mickiewicza 2

fot. Kostka szara przy budującej się ulicy Mickiewicza

W tej sprawie w mijającym tygodniu odbyło się kilka spotkań, które miały wyjaśnić całą sytuację. Po konsultacjach przedstawicieli Chwaszczyna z gminą Żukowo zdecydowano, że chodnik na ulicy Mickiewicza pozostanie w kolorze szarym.

Szkoda, że urzędniczy błąd pozbawił nas budowy ulicy Mickiewicza wg zatwierdzonego projektu. Ta część Chwaszczyna miała być wizytówką naszej miejscowości – droga do szkoły, służąca dzieciom i wszystkim mieszkańcom, lokalna spacerowa alejka. Chodnik nie będzie się wyróżniał, a tym samym nie będzie wystarczająco bezpieczny.

kostka szara chwaszczyno mickiewicza 9

fot. Ulica Mickiewicza po przebudowie

Decyzja o budowaniu całej ulicy Mickiewicza w kolorze szarym oznacza, że kolejne przecznice, które będą budowane w Chwaszczynie w obrębie tego osiedla, również będą musiały być budowane w tym stylu, a więc ul. Sienkiewicza, Słowackiego, Norwida, Żeromskiego i Gałczyńskiego.

 kostka szara chwaszczyno mickiewicza 11

fot. Ulica Mickiewicza po przebudowie

nadesłane

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.