Czy gmina Żukowo przejmie ulicę Lisią?

 

Dnia 9 listopada br. w siedzibie UG Żukowo odbyło się na wniosek mieszkańców ul. Lisiej spotkanie z burmistrzem oraz przedstawicielami urzędu. Spotkanie zostało zorganizowane w związku z zamiarem uregulowania kwestii własnościowych pod drogą. Obecnie cała ul. Lisia jest w rękach prywatnych, pomimo tego, że gmina wybudowała tam sieć sanitarną i wodociąg.

 

W drodze znajdują się wszystkie media, woda, kanalizacja, gazociąg, sieć telefoniczna, jest również oświetlenie uliczne. Jest to więc wymarzona droga do wykonania jej utwardzenia poprzez ułożenie kostki betonowej lub asfaltu.

 

W spotkaniu uczestniczyli z ramienia UG Żukowo burmistrz Wojciech Kankowski, kierowniczka Referatu Urbanistyki i Nieruchomości Mariola Dempc-Klik, urzędniczka Magdalena Podlaska-Szermach, oraz radny RM w Żukowie Jacek Fopke.
Z ramienia mieszkańców w spotkaniu brali udział sołtys Jolanta Wiercińska, członek Rady Sołeckiej Wojciech Albecki oraz grupa kilkunastu mieszkańców ul. Lisiej.

 

lisia spotkanie w ug 02

 

W trakcie spotkania burmistrz zaznaczył, że mieszkańcy ul. Lisiej mieszkający tam ponad 20 lat nabyli prawo służebności z mocy prawa, jednakże tako prawo musiałoby zostać ujawnione w księgach wieczystych. W trakcie dyskusji będący na spotkaniu jeden z dwóch właścicieli ul. Lisiej przedstawił żądanie finansowe. Burmistrz zobowiązał się, że gdy tylko otrzyma tę propozycję w formie pisemnej gmina przystąpi do rozmów na temat przejęcia drogi z tymże mieszkańcem. Drugi z spadkobierców właścicieli nieobecny na spotkaniu musi przejąć nieruchomość na siebie w drodze postępowania spadkowego prowadzonego przez sąd. Dopiero wówczas gmina może przejąć tę nieruchomość od niego.

 

Co do kwestii związanych z uregulowaniem stanu prawnego ul. Dobrzewińskiej postanowiono nie łączyć tych spraw i zająć się tym podczas osobnego spotkania z mieszkańcami ul. Dobrzewińskiej w późniejszym czasie.

 

Wojciech Albecki

 

 

lisia spotkanie w ug 03

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.