Ciśnieniowy zbiornik wody niedaleko Kaszubskiej Drogi

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

 

Jak pisze w najnowszym wydaniu dwutygodnik „Żukowo Info” na ostat­niej sesji Rady Miejskiej w Żukowie Radni podjęli uchwałę o nabyciu na rzecz gminy dwóch działek w Chwaszczynie w pobliżu ulicy Kaszubska Droga. Działki oznaczone w ewidencji gruntów jako działki o numerze 730/10 oraz 730/59 położone są przy ulicy Henryka Wieniawskie­go.

 

 

 

Ich powierzchnia wynosi od­powiednio 0,0217 ha pierwsza i druga 0,0456 ha co daje łączną po­wierzchnię 0,0673 ha. Łączną, bo obie graniczą ze sobą i mają służyć do jednego podstawowego celu. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały RM w Żukowie nr VIII/64/2011 działki te są niezbędne do budowy hydroforni.

 

Zgodnie z miejscowym planem zagospoda­rowania przestrzennego działka 730/10 oznaczona jest jako prze­znaczona pod teren usług nieuciąż­liwych, a działka 730/59 również jako działka pod terenem usług nieuciążliwych oraz dodatkowo w części pod urządzenia elektroener­getyczne.

 

Redakcja „Żukowo Info” ustaliła, że zgodnie z uchwałą w sprawie zmiany budże­tu Gminy Żukowo na 2011r. gmina na zakup tych działek zaplanowała środki w wysokości 45.000 zł. Na działce tej wybudowany zostanie ciśnieniowy zbiornik wody pitnej, który będzie miał za zadanie uła­twić zaopatrzenie ludności w wodę.

 

Ciśnie­niowy zbiornik wody będzie miał za zadanie utrzymywanie ciągłego stałego ciśnienia wody, co jest niezbędne szczególnie w okresie letnim, kiedy wiele osób podlewa ogródki.

 

Więcej na ten temat mozna przeczytać w ostatnim numerze „Żukowo Info”.

 

 

{module do-reklamy-intertekst-2|none}

{module reklama-artykul-n|none}

.

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.