Akcja: Bezpieczne Wakacje w ZPGiSP w Chwaszczynie!

Dyrektor Zespołu Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie Pan Robert Zochniak przekazuje za naszym pośrednictwem kilka niezbędnych informacji na okres wakacyjny – wszystko po to, aby był to czas bezpieczny i radosny.

DRODZY UCZNIOWIE I RODZICE!!!

Ważne, aby okres wakacji był czasem bezpiecznym i pełnym radości, dlatego przekazujemy dzieciom i rodzicom kilka wskazówek niezbędnych do bezpieczeństwa nad wodą, podczas kąpieli słonecznych, w lesie, w czasie burzy, w trakcie spożywania posiłków. Te wszystkie informacje znajdziecie w załączonych ulotkach!

My jednak zwracamy uwagę na szczególny rodzaj zagrożenia podczas przebywania dzieci poza domem. Są nimi: nieuzasadnione zaczepianie dzieci przez nieznajomych dorosłych, posiadanie przez kogoś ostrych narzędzi typu nóż, uszkodzona szklana butelka, metalowy pręt, itp.

Należy pamiętać, że jeżeli dziecko czuje jakiekolwiek niebezpieczeństwo powinno od razu zgłosić to osobie dorosłej znajdującej się w pobliżu, a ta powinna podjąć stosowne kroki: zawiadomienie Policji, zmniejszenie ryzyka wynikającego z zagrożenia.

Liczymy w tej kwestii na współpracę z Państwem!

Dyrektor Robert Zochniak

Do pobrania:

 

– BEZPIECZNE WAKACJE na terenie powiatu kartuskiego – rady Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach

– BEZPIECZNE WAKACJE  – rady Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gdańsku

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.