Żukowo. Brygida Markowska nowym sekretarzem gminy

 

Od poniedziałku stanowisko sekretarza żukowskiej gminy pełni Brygida Markowska. To jej come back po ośmiu latach pełnienia tej samej funkcji w Urzędzie Gminy w Kartuzach. Nowa pani sekretarz zastąpiła Jerzego Kowalewskiego, który został zastępcą wójta gminy Somonina.

 

 

 

Brygida Markowska przez wiele lat pracowała w żukowskim urzędzie gminy, w tym na stanowisku sekretarza. Od 27 grudnia 2002 roku do 31 grudnia 2010 roku zajmowała analogiczne stanowisko w kartuskim urzędzie. Po otrzymaniu propozycji od burmistrza Jerzego Żurawicza powrotu do Żukowa, odeszła z Kartuz za porozumieniem stron. Dzięki temu nie trzeba było rozpisywać konkursu.

– Kiedy objąłem swoją funkcję, byłem i burmistrzem, i sekretarzem, i kadrowcem – stwierdził Jerzy Żurawicz, szef żukowskiego magistratu. – Musiałem również zajmować się sprawą spisu powszechnego, bo niczego w tej kwestii nie zrobiono. Teraz zajmować się tym będzie pani sekretarz. – To osoba bardzo doświadczona i wiem, że zrobi to bardzo dobrze – dodał.

– Cieszę się z otrzymanej propozycji, m.in. dlatego, ze mam pracę na miejscu – stwierdziła Brygida Markowska. – Generalnie odpowiadam za to, by urząd funkcjonował w sposób właściwy i żeby był przestrzegany regulamin organizacyjny urzędu. W mojej gestii będą też kadry, czyli wszystkie sprawy pracownicze.

źródło: kartuzy.info

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.