ZUK Glincz odpowiada – Woda w Chwaszczynie bez zastrzeżeń.

 

7 stycznia 2015r. późnym wieczorem mieszkańcy kilku ulic w Chwaszczynie nie mieli wody. Jeden z czytelników przesłał na naszą skrzynkę mailową wiadomość o tym, że w związku z tym nie może wykąpać dziecka. Dodał, iż jakość, zapach i kolor dostarczanej wody również pozostawia wiele do życzenia, a ZUK w Glinczu powinien posiadać zapasowy agregat w razie spadków napięcia. Następnego dnia nasza redakcja napisała do dostawcy kilka pytań. Po prawie dwóch tygodniach dostaliśmy odpowiedź.

 

 

Zapytaliśmy Zakład Usług Komunalnych w Glinczu, co było przyczyną niespodziewanego braku wody w Chwaszczynie w dniu 7 stycznia 2015r. Poprosiliśmy także o informacje nt. rezerwowego agregatu prądotwórczego w razie zaniku zasilania, odpowiedniego ciśnienia w instalacji wodnej, a także najnowszych wyników badań wody w Chwaszczynie i inwestycjach związanych z dostarczaniem wody z podaniem szczegółowych terminów.

 

W odpowiedzi na otrzymanego maila otrzymaliśmy wiadomość, że przyczyną przerwy w dostawie wody w dniu 7 stycznia 2015r. była awaria urządzeń elektrycznych w szafie zasilającej budynku Stacji Uzdatniania Wody w Chwaszczynie. Jak się okazuje, ujęcie to jest wyposażone w stacjonarny agregat prądotwórczy, które stanowi rezerwowe źródło zasilania w energię elektryczną.

 

Woda dostarczana na terenie Chwaszczyna z gminnej sieci wodociągowej spełnia normy zarówno w zakresie jakościowym jak i w zakresie ciśnienia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi z dnia 29 marca 2007 r. (Dz. U. 2010r. Nr 72, poz. 466) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie z dnia 12 kwietnia 2002r. (Dz. U. Z 2013r. Poz. 926).

 

Dostaliśmy także sprawozdanie z badań próbek wody wykonane zgodnie z harmonogramem kontroli wewnętrznej, który został zatwierdzony przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kartuzach.

 

Według przesłanej nam wiadomości, informacja dotycząca inwestycji na systemie wodociągowym Chwaszczyna zostanie przekazana w terminie późniejszym po konsultacjach z właścicielem systemu tj. Gminą Żukowo.

 

Poniżej sprawozdanie z badań próbki wody pobranej ze Stacji Uzdatniania Wody w Chwaszczynie. Badanie przeprowadzono w terminie: 3-15 grudnia 2014r.

 

badanie-wody-chwaszczyno1

badanie-wody-chwaszczyno2

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.