Zobacz, jak 314 osób gra jednocześnie na akordeonach. [foto i wideo]

 

 

W dniu 23 marca 2014r. odbył się Dzień Jedności Kaszubów w Sierakowicach. Dzień ten jest organizowany na pamiątkę pierwszej zapiski historycznej wymieniającej Kaszubów w bulli papieża Grzegorza IX z 19 marca 1238 roku. Od 2006 roku organizowana jest próba bicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie.

 

Ostatni nieoficjalny rekord należy do Kościerzyny, gdzie w 2013 roku zagrało 281 osób, a oficjalny z 2007 roku, kiedy to zagrało 168 osób. Zgromadzeni akordeoniści mieli do zagrania dwa utwory: „Sëka lësa goniła” i „W łësniewsczich pustkach”.

 

Na Dniu Jedności Kaszubów w Sierakowicach spotkaliśmy pięciu akordeonistów z Chwaszczyna: Marka Muncha, Henryka Muncha, Władysława Jankowskiego, Eugeniusza Roulin oraz Tomasza Fopke.

 

 

Wojciech Albecki

 

 Dzień Jedności Kaszubów 2014 Sierakowice 314 osób gra na akordeonach. – Chwaszczyno.pl

 

Sëka lësa gòniła

 

Ogłoszenie pobicia rekordu w jednoczesnej grze na akordeonie Sierakowice 2014

 


fot. Wojciech Albecki

{gallery}2014/2014-03/akordeony{/gallery}

 

 

 {module Autor-Wojciech-Albecki|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.