Znamy kolejność powstawania sieci światłowodowej na terenie Chwaszczyna

 

Operator telekomunikacyjny „INTERKAR” informuje o zakończeniu kolejnego kroku w ramach realizacji inwestycji, która ma na celu budowę sieci światłowodowej, zapewniającej dostęp do szerokopasmowego Internetu mieszkańcom Chwaszczyna. Podsumowaniem  procesu, podczas którego badano w jakich rejonach znajdują się mieszkańcy zainteresowani przyłączeniem do sieci światłowodowej, jest wyodrębnienie 20 etapów, które stanowią harmonogram prac budowlanych na rok 2018 oraz 2019.

Prace budowlane na terenie miejscowości będą prowadzone dwutorowo: jeden tor prowadzi bezpośrednio od etapu pierwszego (ulice Asnyka, Gałczyńskiego, Jana Pawła II, Leśmiana oraz Żeromskiego), drugi tor prowadzi od strony miejscowości Bojano w kierunku ulicy Rewerenda. Decyzja o budowie dwóch osobnych szkieletów sieci podyktowana jest koniecznością wykluczenia rejonów, gdzie zaprojektowana jest trasa szybkiego ruchu przecinająca miejscowość.

 

ETAPY

PLANOWANE ZAKOŃCZENIE PRAC BUDOWLANYCH NA KONIEC:
ETAP E1 Rewerenda III kw. 2018
ETAP E2 Rewerenda IV kw. 2018
ETAP 1 III kw. 2018
ETAP 2 III kw. 2018
ETAP 3 III kw. 2018
ETAP 4 IV kw. 2018
ETAP 5 IV kw. 2018
ETAP 6 IV kw. 2018
ETAP 7 I kw. 2019
ETAP 8 I kw. 2019
ETAP 9 II kw. 2019
ETAP 10 II kw. 2019
ETAP 11 II kw. 2019
ETAP 12 III kw. 2019
ETAP 13 III kw. 2019
ETAP 14 IV kw. 2019
ETAP 15 IV kw. 2019
ETAP 16 IV kw. 2019
ETAP 17 IV kw. 2019
ETAP 18 I kw. 2020

 Chwaszczyno podzial na etapy swiatlowod

 

Planowane zakończenie prac budowlanych na poszczególnych odcinkach uzależnione jest wielu czynników, takich jak:

  • uzgodnienia projektu sieci z właścicielami pozostałych infrastruktur, np. gaz, wodociągi, itp
  • terminem uzyskania decyzji administracyjnych
  • terminem uzyskania zgód na wykorzystanie prywatnych pasów drogowych od właścicieli prywatnych nieruchomości
  • warunki atmosferyczne – prace ziemne są możliwe jedynie w temperaturze powyżej zera

Proces ustalania właścicieli gruntów drogą administracyjną jest procesem czasochłonnym, w związku z czym apelujemy do mieszkańców, będących właścicielami bądź współwłaścicielami prywatnych pasów drogowych, o kontakt z operatorem „INTERKAR” w celu dokonania uzgodnień projektu sieci światłowodowej. Jest to jeden z kluczowych czynników, gdyż duża ilość zainteresowanych przyłączeniem do sieci mieszkańców posiada grunty w bezpośredniej granicy takich pasów drogowych. Niestety, ale zobowiązani jesteśmy poinformować, że nie uzyskanie zgody na jeden z prywatnych pasów drogowych może doprowadzić do całkowitego wykluczenia realizacji etapu, co w konsekwencji może doprowadzić do przesunięcia harmonogramu prac dla całej grupy etapów zależnych.

Informujemy, że dla każdego etapu przed realizacją prac budowlanych, operator będzie potwierdzał zainteresowanie z właścicielem nieruchomości/gruntu oraz dokonywał ustaleń dotyczących indywidualnego umiejscowienia przyłącza na posesji. Etapy zostały ustalone w oparciu o niezobowiązujące deklaracje, jednakże „INTERKAR” liczy na to, że osoby zadeklarowane będą w dalszym ciągu zainteresowane przyłączeniem do sieci i zdecydowane zawrzeć umowę o świadczenie usług w najbliższych dwóch latach, dla każdego z regionu zgodnie z prezentowanym harmonogramem.

 

źródło: Interkar

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.