Zmienione zasady odbioru odpadów wielkogabarytowych. Zgłoś potrzebę wywozu!

 

Burmistrz Gminy Żukowo informuje, że urząd przystępuje do opracowania terminu odbioru odpadów wielkogabarytowych od mieszkańców naszej gminy, nie będzie to już „wystawka” w miejsca publiczne zwyczajowo przyjęte ale będzie to „zbiórka przydomowa”.

Podczas zbiórki będą odbierane takie odpady jak:

 

• wielkogabarytowe, np. szafy, stoły, krzesła, sofy, wózki dziecięce, rowerki dziecięce, dywany, wykładziny, ramy okienne bez szyb, drzwi, materace, opony i inne odpady których waga jednostkowa przekracza 50 kg lub gabarytowo nie zmieszczą się w pojemniku na odpady,

 

• zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, np. lodówki, zamrażarki, pralki, suszarki elektryczne, wentylatory, urządzenia klimatyzacyjne, odkurzacze, żelazka, tostery, frytkownice, odbiorniki radiowe, TV, wiertarki, piły, maszyny do szycia itp.

 

Ponadto przypominam, że PODCZAS ZBIÓRKI NIE BĘDĄ ODBIERANE WSZELKIEGO RODZAJU ODPADY POCHODZĄCE Z WARSZTATÓW SAMOCHODOWYCH, Z PROWADZONEJ DZIAŁALNOŚCI GODPODARCZEJ, ODPADY BUDOWLANE, REMONTOWE, STYROPIAN, PAPA, AZBEST, SZYBY SAMOCHODOWE, itp. Tego rodzaju odpady muszą być poddane utylizacji we własnym zakresie przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą.

 

W związku z powyższym każdy mieszkaniec, posiadający do odbioru odpady wielkogabarytowe powinien w terminie do dnia 31 marca 2015 r. zgłosić potrzebę wywozu odpadów wielkogabarytowych. W zgłoszeniu należy podać adres nieruchomości, a także ilość i rodzaj odpadów, które mają być wywiezione ( dla ułatwienia kontaktu można dobrowolnie podać nr telefonu). Mieszkaniec będzie miał obowiązek zgromadzenia tych odpadów na terenie swojej posesji z dogodnym dojazdem najlepiej na samym początku podwórka zaraz za bramą wjazdową lub przy pergolach śmietnikowych w przypadku budynków wielorodzinnych, skąd zostaną one zabrane przez firmy obsługujące naszą Gminę w ustalonym wcześniej terminie, o którym mieszkańcy zgłaszający potrzebę wywozu odpadów wielkogabarytowych zostaną powiadomieni osobnym pismem.

 

Zgłoszeń można dokonywać telefonicznie pod. Nr (58)685-83-71, e-mailem s.makurat@zukowo.pl, m.szwaba@zukowo.pl, listownie na adres tut. Urzędu lub osobiście w pok. 32 tut. Urzędu w godzinach urzędowania (pn., wt. 7.30 do 17.00, śr., czw., od 7.30-15.30, pt. od 7.30 do 15.00)

 

Z poważaniem

BURMISTRZ
Wojciech Kankowski

 

 

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.