Zmiana rozkładu jazdy komunikacji publicznej w Chwaszczynie

Autor: Gmina Żukowo

Komunikat Urzędu Gminy w Żukowie

Wsłuchując się w głosy mieszkańców oraz radnych z Chwaszczyna od 11 stycznia 2024 r., zostały wprowadzone drobne zmiany w rozkładach jazdy Komunikacji Gminy Żukowo, które dotyczą linii Z10 i Z12 – obsługujących przede wszystkim Chwaszczyno.

Na linii Z10 zamieniona zostanie jedna para kursów do i z Gdyni na kursy po Chwaszczynie – obsługiwane będą dzięki temu powroty po każdej lekcji.

Kurs o godz. 14:00 z Chwaszczyna Szkoły skrócony zostanie do ul. Bojańskiej, po czym o godz. 14:15 wykonywany będzie kurs powrotny do Chwaszczyna Szkoły, skąd o godz. 14:35 wykonywany będzie nowy, pełny kurs do Gdyni.

Z Chwaszczyna Szkoły wykonywane będą więc zarówno kursy o godz. 14:00, jak i o godz. 14:35. Nie będzie jednak już kursu z ul. Bojańskiej do Gdyni o godz. 14:15 i kursu powrotnego z Gdyni o godz. 14:35.

Zmiany w rozkładzie jazdy linii Z12 dotyczą dwóch kursów:
– kurs o godz. 12:35 z Gdańska Osowy zostanie przyspieszony na godz. 12:25 (zachowana będzie przesiadka z pociągu PKM i jednocześnie umożliwiona zostanie przesiadka na autobus linii Z10);
– kurs o godz. 16:35 z Chwaszczyna zostanie przesunięty na godz. 16:40.

Aktualny rozkład jazdy komunikacji Gminy Żukowo:

https://www.zukowo.pl/Rozklad_jazdy_komunikacji_Gminy_Zukowo_w_roku_2024,789#sub_mid

Źródło: nadesłane Rada Sołecka Chwaszczyno

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.