„Zielone światło” dla sygnalizacji świetlnej na granicy Chwaszczyna i Gdyni (DK20 – Rewerenda)

 

Z inicjatywy Komitetu Mieszkańców ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie GDDKiA w Gdańsku przeprowadziła „Analizę konieczności zastosowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr z ulicą Rewerenda w miejscowości Chwaszczyno.”, która jednoznacznie potwierdza zasadność zastosowania na przedmiotowym skrzyżowaniu sygnalizacji świetlnej. Zweryfikowano takie aspekty jak: natężenie ruchu pojazdów, obciążenie ruchem pieszych, widoczność na skrzyżowaniu i zdarzenia drogowe. W przedmiotowym dokumencie zaproponowano zamontowanie sygnalizatorów świetlnych na wszystkich wlotach analizowanego skrzyżowania.

 

Jak poinformował nas Pan inż. Karol Markowski – Zastępca Dyrektora Oddziału, przeanalizowane zostaną możliwe środki podnoszące poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego i po wybraniu odpowiedniego rozwiązania technicznego GDDKiA w Gdańsku zgłosi zadanie do Programu Poprawy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gdy zadanie zostanie sklasyfikowane i umieszczone w rankingu zadań GDDKiA, będzie oczekiwać na przydział środków i realizacje.

 

Jak udało nam się ustalić w GDDKiA jest duża szansa, że sygnalizacja powstanie w przyszłym roku. Gdyby okazało się, że zostanie wybudowana Obwodnica Metropolitalna Trójmiasta, tym samym skrzyżowanie będzie mniej obciążone, znaczna część instalacji może zostać wykorzystana na innym skrzyżowaniu.

 

Podczas opracowywania dokumentu „Analiza konieczności…” ustalono, że od 2006 do 2013 r. w obrębie przedmiotowego skrzyżowania doszło do 30 zdarzeń drogowych, których łączny koszt oszacowano na 3 644 216 zł. (słownie : trzy miliony sześćset czterdzieści cztery tysiące dwieście szesnaście złotych).

 

Jacek Fopke

Przewodniczący Komitetu Mieszkańców

Ul. Rewerenda i Polna w Chwaszczynie

 

Fot. HowardLake / flickr

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.