Zeszłotygodniowe interwencje OSP Chwaszczyno

W ostatnim czasie ochotnicy z chwaszczyńskiej jednostki OSP byli wzywani do dwóch interwencji. Jedną z nich było zabezpieczenie miejsca wypadku, drugą poszukiwania chorej osoby.

W sobotnie popołudnie 7 października zastęp OSP Chwaszczyno został zadysponowany do potrącenia pieszego. Na miejscu okazało się, że samochód potrącił trzy osoby. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie pomocy przedmedycznej. W wyniku potrącenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

W środę 11 października ochotnicy zostali wezwani do poszukiwań. Po przybyciu na miejsce okazało się, że starszy, schorowany mężczyzna wyszedł z domu i nie wrócił. Po uzyskaniu niezbędnych informacji pluton został podzielony na grupy i przydzielony do danego sektora, który miał za zadanie przeszukać.

Po około 1,5 godziny udało się odnaleźć poszukiwanego. Natychmiast udzielono mu pomocy przedmedycznej. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

 

oprac. na podstawie:
ospchwaszczyno.pl

 

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.