Zebrano środki na monitoring Chwaszczyna.

 

{module do-reklamy-intertekst|none}

W ubiegłym miesiącu odbyła się kolejna Sesja Rady Powiatu Kartuskiego na której zgodnie z wcześniej złożonym wnioskiem Radnego Powiatowego Piotra Fikusa radni podjęli uchwałę o zmianach w budżecie Powiatu Kartuskiego w których znalazło się zadanie pt.:

– udziela się z budżetu Powiatu Kartuskiego pomocy finansowej Gminie Żukowo z przeznaczeniem na budowę monitoringu wizyjnego na terenie Chwaszczyna w wysokości – 10 000,00 zł.

 

Na to zadanie Radni Rady Miejskiej w Żukowie przeznaczyli kwotę – 15 000,00 zł, zaś Rada Sołecka Chwaszczyna przeznaczyła kwotę – 10 000,00 zł. W sumie udało się zebrać kwotę 35 000,00 zł za którą Burmistrz Gminy Żukowo Jerzy Żurawicz wykona monitoring, który w znaczącym stopniu poprawi bezpieczeństwo Mieszkańców tej części Gminy Żukowo.

„Do końca wakacji monitoring powinien już funkcjonować.” – mówi nam Radny Powiatowy Piotr Fikus.

System podglądu wizyjnego pozwoli na wyeliminowanie negatywnych zjawisk takich jak wandalizm, chuligaństwo, a także pozwoli ujawnić sprawców wykroczeń lub przestępstw na terenie Chwaszczyna. Przewidywany koszt wybudowania monitoringu składającego się z – 5 kamer, urządzeń do przesyłu to kwota około 43 000,00 zł. 


Michał Witt

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.