Zebranie sprawozdawcze OSP w Chwaszczynie

{module do-reklamy-intertekst|none}

Dnia 18 lutego 2012 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP w Chwaszczynie. Członkowie naszej jednostki oraz zaproszeni goście omawiali tego dnia działalność prowadzoną w roku ubiegłym oraz planowali dalsze przedsięwzięcia na rok bieżący.

OSP w Chwaszczynie gościła tego dnia przedstawicieli władz strażackich oraz samorządowych. Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyjęli między innymi:


 • Druh Grzegorz Pladzyk – Sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku
 • Druh Edmund Kwidziński – Komendant Powiatowy PSP w Kartuzach, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kartuzach
 • Druh Zygfryd Pituła – Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Żukowie
 • Druh Roman Węsierski – Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Żukowie
 • Jerzy Żurawicz – Burmistrz Gminy Żukowo
 • Adam Okrój – Przewodniczący Rady Miejskiej w Żukowie
 • Stanisław Groth – Radny Rady Miejskiej w Żukowie
 • Zbigniew Lidzbarski – Radny Rady Miejskiej w Żukowie
 • Tadeusz Szmytke – Radny Rady Miejskiej w Żukowie
 • Piotr Fikus – Radny Rady Powiatu Kartuskiego
 • Gerard Barsowski – Sołtys Chwaszczyna

 

W pierwszej części zebrania omówiono działalność ratowniczo-gaśniczą oraz inwestycyjną naszej jednostki w roku 2011, jak również przedstawiono główne założenia na rok 2012. Sprawozdanie z działalności przedstawił druh Ludwik Secke, sprawozdanie finansowe przedstawił druh Tadeusz Reclaf a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej przedstawił druh Karol Dampc. Po złożeniu sprawozdań, członkowie OSP w Chwaszczynie jednogłośnie podjęli uchwałę w przedmiocie udzielenia Zarządowi OSP w Chwaszczynie absolutorium za jego pracę w okresie sprawozdawczym. Ważnym tematem poddanym dyskusji była koncepcja rozbudowy remizy OSP o kolejny garaż wraz z pomieszczeniem magazynowym, a w dalszej perspektywie, także o inne pomieszczenia użyteczności publicznej. O konieczności wykonania tej inwestycji zapewniali wszyscy zgromadzeni, deklarując jednocześnie pomoc w jej realizacji.

 

W drugiej części zebrania miała miejsce szczególnie doniosła uroczystość. W rocznicę 80-tych urodzin oraz 50-lecia służby w naszej jednostce, druh Alojzy Trella, został uhonorowany Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Dekoracji dokonał druh Grzegorz Pladzyk, Sekretarz Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku. Przeplatane wspomnieniami podziękowania i gratulacje składali kolejno zaproszeni goście oraz strażacy OSP w Chwaszczynie. Upominkiem specjalnym był przygotowany na tą okazję tort, przyozdobiony symbolami licznych osiągnięć jubilata (szkoła podstawowa, chór, drużyna harcerska, zespół kaszubski oraz straż pożarna).

 

Końcowa część zebrania obejmowała poczęstunek, podczas którego, w nieco luźniejszej atmosferze, uczestnicy wspominali wydarzenia minionego roku oraz rysowali plany na lata następne.

 

Poniżej przedstawiamy wybrane zdjęcia z uroczystości. Pełna galeria oraz materiały wideo dostępne są na stronie internetowej naszej jednostki www.ospchwaszczyno.pl


1

2

3

5

10

14

{module dol-artykulu|none}

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.