Zdobądź Kaszubski Olimp – Bieg Górski na Wieżycę

 

Już za kilkanaście dni, 18 maja br.o g.12.30 z boiska sportowego w Szymbarku wystartuje II Bieg Górski na Wieżycę na dystansie 10 km.

Hasłem przewodnim jest „Zdobądź najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowo Europejskim a zarazem Najwyższy Szczyt Polski Północnej”

 

Warto pamiętać o tym, że dawniej Wieżyca była miejscem kultu starożytnych Słowian i bardzo często zwana jest ona w związku z tym Kaszubskim Olimpem.

 

Co czeka biegaczy na trasie na Kaszubski Olimp??? Na pewno wysiłek, zmęczenie, może nawet omdlenia ale na końcu jest meta i zwycięstwo nad samym sobą.

 

I edycję ukończyło 203 osoby, a najlepszymi wśród kobiet była Barbara Bączek-Motała oraz Łukasz Kujawski wśród mężczyzn.

 

Bieg będzie trzecim wydarzeniem biegowym w ramach cyklu Kaszuby Biegają 2014.Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników pamiątkowy medal.

 

Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymają nagrody.

 

Tradycyjnie na biegaczy czekać będzie pyszna zupka oraz kawa po kaszubsku. Uczestników biegu zagrzewać do boju będą strongmani, którzy od godz. 11.00 rywalizować będą o miano Siłacza Pomorza. Planuje się wiele innych niespodzianek.

 

Biegowi Górskiemu na Wieżycę – patronują m.in.:

Jan Kleinszmidt – Przewodniczący Sejmiku Województwa Pomorskiego
Łukasz Grzędzicki – Prezes Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego
Tomasz Brzoskowski – Wójt Gminy Stężyca

 

Główni Organizatorzy: Urząd Gminy Stężyca, Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej, Lokalna Organizacja Turystyczna „Szczyt Wieżyca”, zapraszają.

 

Więcej informacji na stronie www.kaszubybiegaja.pl

 

kb-wiezyca2014a

Skomentuj

Użytkownicy serwisu publikują swoje komentarze wyłącznie na własną odpowiedzialność. Portal Chwaszczyno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść umieszczoną na łamach serwisu przez użytkowników. Drogi czytelniku szanuj innych opinie. Bądź odpowiedzialny za własne słowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.